Spearhead Ryuki 38S

Nejmenší Sparhead 38S pro nejvíce zábavy!

 Spearhaed ryuki 38S

Nový Spearhead 38S je ideální pro české a slovenské pstruhové revíry. Stejně jako větší sourozenec i tento model vyniká skvělou stabilitou i v silných proudech a má typický ,,spearheadovský“ chod.

Spearheady jsou primárně určeny k lovu na řekách a potocích. Lze je použít i v nejsilnějších proudech. Nová 38čka je skvělý wobler k lovu pstruhů, ale také tlouště a okouny rozhodně nenechá chladnými.

 Spearhaed ryuki 38S

Nejlepších výsledků dosáhnete při vedení krátkými agresivními pohyby prutem tzv. „twitchováním“. Další alternativou jsou dlouhé trhnutí s krátkou pauzou. Na stojatých vodách se nám nejvíce osvědčilo používat Spearhead k aktivnímu prochytávání horních a středních partií vodního sloupce, kde cílíte na pelagické okouny.

Nový Spearhed Ryuki 38S přináší zcela nové příležitosti a především spoustu zábavy a akce. V rámci dodržování rybářské řádu doporučujeme u tohoto modelu odstranit středových trojháček (na rozdíl od modelu 45S, kde se více osvědčilo odstranit koncový).

Jak Spearhead 38S vodit:

 Spearhaed ryuki 38S

Nejmenší velikost spearheadu se vodí naprosto identicky jako její větší bratříček 45S. Výhodou tohoto menšího je nižší poměr váhy ku velikosti. Model 38S je tak více vyvážený a při jeho vedení není třeba být tak agresivní, abyste zachovali požadovanou hloubku. Lze jej tak pohodlně vodit i v méně proudných místech. Průměr vlasce doporučujeme volit v průměru cca 0,12-0,14 mm. Silnější průměry začínají mít vliv na chod wobleru i jeho ponor díky většimu odporu vlasce v proudu. Nižší průměry lze také použít, wobler na nich má maximálně přirozený chod. Vzhledem k ceně woblerů je to za nás zbytečný risk, kdy nám průměr 0,12 dává přece jen, alespoň trochu jistoty při zdolávání větších ryb.

Nejlepších výsledků dosáhnete klasickým twitchováním, krátkými přískoky a v silných proudech jej stačí pouze přidržet v proudu a nechat Spearhead odvést svou práci. Mimo hlavní proud se velmi osvědčilo i vedení dlouhými přískoky se zastavením. Právě při tomto zastavení často přichází útok pstruha.

Naše Zkušenosti (Adam): Nejmenší spearhead je zábavná hračka. I přes jeho drobnost je možné jej bez problémů udržet i v silnějším proudu a dostat ho kam potřebuji. Průměrná velikost ryb je sice menší, ale o zábavu je s ním postaráno. V létě, když je hodně potěru je používám k lovu okounů a často je to jediná nástraha, se kterou i v létě dokážu udělat záběry.

Specifikace:

  • Typ: Sinking (potápivé)
  • Délka: 38 mm
  • Váha: 2,8 g
  • Ponor: 0,4-0,8 m
  • Velikost trojháčku: 14
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM  SPEARHEAD 38S


Barva: Wakasagi ADA4013
Barva: Full Chart Yamame ASI4044
Barva: Pink Yamame ADA4019
pearheaad_38SS_GAA4005
Barva: Sapphire Lux GAA4005
Spearhead_Ryuki_38S_MCC4084 Zlato Yamame
Barva: Gold Yamame MCC4084
Spearhead_Ryuki_38S_ANI4004 Přírodní Yamame
Barva: Natural Yamame ANI4004
Spearhead_Ryuki_38S_ANI4010 Pearl Ayu
Barva: Pearl Ayu ANI4010