Ryuki Spearhead 80S

Ryuki Spearhead 80S

Velký Spearhead to je tajná zbraň na boleny a velké okouny!

Vývojová koncepce “Spearhead Ryuki 70S a 80S” je určena pro střední a větší řeky, případně hluboká jezera, kde můžete narazit na různé druhy dravců. Model 80S je tak určen nejen velkým pstruhům, ale má na svědomí i slušné množství štik, candátů a velkých okounů!

Spearhead Ryuki 80S
Spearhead Ryuki 80S

Oproti jiným modelům Spearhead má model 80S mírně delší lopatku, což umožňuje i pomalejší vedení než jste zvyklí u menších modelů Spearhead . Těžiště a fixovaná zátěž je stejně jako u všech modelů Ryuki umístěna nízko, aby wobler dokázal odolávat silnému proudu a dostal se až ke dnu, kde stojí dravci. Akce wobleru je typická jako u všech modelů „Spearhead Ryuki“.

Některé nástrahy ztrácí své nahazovací vlastnosti vlivem nevhodného tvaru a objemu těla. Model 80S má optimalizovanou výšku těla, díky které si zachovává vynikající letové vlastnosti. Zároveň ve vodě vytváří dojem většího objemu nástrahy.

Přestože pro nahazování jsou vhodnější modely s pohyblivou zátěží,  model 80S jim dokáže díky použitým technologiím a skvělé vyváženosti směle konkurovat, zároveň si dokáže poradit se silným proudem a dostat se tak k těm největším pstruhům, štikám a okounům.

Jak Spearhead 80S vodit:

Nejlepších výsledků při lovu pstruhů dosáhnete klasickým twitchováním – krátkými, trhavými pohyby špičkou prutu. Skvělých výsledků dosáhnete také při vedení delšími trhavými pohyby napříč proudem řeky. V silných proudech zůstává nejúspěšnější technikou vedení dlouhými přískoky s pauzou. Pstruhům se nejvíce líbí přírodnější barvy v podobě Pearl Ayu a Gold Yamame

U lovu okounů a  candátů se nejvíce osvědčilo vedení podobné klasickém jigování (viz. video níže). Při něm prudkým trhnutím dostanete spearhead do sloupce a poté jej necháte pod napnutím vlascem vyklesávat. V této fázi nejčastěji přichází záběry. Nejlepší výsledky přenáší barvy Gold Yamame a Hokaido.

Spearhead Ryuki 80S

Štikám se podle našich zkušeností nejvíce líbí méně agresivní twitchování se středně dlouhými rázy a občasnou pauzou. Na štiky se nám nejvíce osvědčili barvy Full Chart Yamame a Pearl Ayu.

Naše zkušenosti (Ondra): Spearhead 80S jsem si trochu nečekaně oblíbil při lovu okounů u nás na pískovnách. Skvělé nahazovací vlastnosti a vyšší váha jsou přesně to co jsem hledal. Dokážu s ním házet dál než s klasickými woblery a zároveň se ve větších hloubkách dostat ke dnu. Zároveň pokud ráno loví okouni u hladiny nemám problém zde wobler udržet. V sezóně 2018 má 80tka na svém kontě hned tři okouny 40+, což považuji za skvělý výsledek. V čistých vodách pískoven mi nejvíce funguje barva Pearl Ayu.

  • Typ: Sinking (potápivý)
  • Délka: 80 mm
  • Váha: 12 g
  • Ponor: 0,7-1,2 m
  • Velikost trojháčku: 8
  • CENA: 389 Kč / 15,25 Eur

KDE KOUPIT


wobler duo spearhead ryuki 80S
Barva: ADA4071 Hokkaido
wobler duo spearhead ryuki 80S
Barva:  ANI4010 Pearl Ayu
wobler duo spearhead ryuki 80S
Barva: ASI4044 Full Chart Yamame
wobler duo spearhead ryuki 80S
Barva: MCC4084 Gold Yamam
Barva: ADA4013 Wakasagi
SPEARHEAD_RYUKI_80S
Barva: River Bait GPA4009 NEW