Ryuki Spearhead 80S

Ryuki Spearhead 80S

Tajná zbraň na boleny, candáty i velké okouny? To je spearhead 80S.

Spearhead Ryuki 80S

Největší velikost Spearheadů  částečně opouští linii geniálních pstruhových woblerů. Kromě velkých pstruhů se v našich podmínkách skvěle osvědčila při lovu okounů, candátů nebo bolenů. Oproti jiným modelům Spearhead má model 80S mírně delší lopatku, což umožňuje i pomalejší vedení než je obvyklé u menších modelů Spearhead. Těžiště a fixovaná zátěž je stejně jako u všech modelů Ryuki umístěna nízko, aby wobler dokázal odolávat silnému proudu a dostal se až ke dnu, kde stojí dravci. Akce wobleru je typická jako u všech modelů „Spearhead Ryuki“. Lze jej vodit v širším spektru stylů než ostatní spearheady, což přináší zcela nové možnosti rybaření.

Náhozy až za horizont

Spearhead Ryuki 80S

Některé nástrahy ztrácí své nahazovací vlastnosti vlivem nevhodného tvaru a objemu těla. Model 80S má optimalizovanou výšku těla, díky které si zachovává vynikající letové vlastnosti. Zároveň ve vodě vytváří dojem většího objemu nástrahy. Přestože pro nahazování jsou vhodnější modely s pohyblivou zátěží,  model 80S jim dokáže díky použitým technologiím a skvělé vyváženosti směle konkurovat, zároveň si dokáže poradit se silným proudem a dostat se tak k těm největším pstruhům, okounům nebo candátům.

Jak Spearhead 80S vodit:

Nejlepších výsledků při lovu pstruhů dosáhnete klasickým twitchováním – krátkými, trhavými pohyby špičkou prutu. Skvělých výsledků dosáhnete také při vedení delšími trhavými pohyby napříč proudem řeky. V silných proudech zůstává nejúspěšnější technikou vedení dlouhými přískoky s pauzou. Pstruhům se nejvíce líbí přírodnější barvy v podobě Pearl Ayu a Natural Yamame.

U lovu okounů a  candátů se nejvíce osvědčilo vedení podobné klasickém jigování (viz. video níže). Při něm prudkým trhnutím dostanete spearhead do sloupce a poté jej necháte pod napnutím vlascem vyklesávat. V této fázi nejčastěji přichází záběry.

Štikám se podle našich zkušeností nejvíce líbí méně agresivní twitchování se středně dlouhými rázy a občasnou pauzou. Na štiky se nám nejvíce osvědčili barvy Full Chart Yamame a Pearl Ayu.

Naše zkušenosti (Míra): Spearhead 80S jsem si trochu nečekaně oblíbil při lovu okounů a candátů. Skvělé nahazovací vlastnosti a vyšší váha jsou přesně to co jsem hledal. Dokážu s ním házet dál než s klasickými woblery a zároveň se ve větších hloubkách dostat ke dnu. Zároveň pokud ráno loví okouni u hladiny nemám problém zde wobler udržet. V sezóně 2018 má 80tka na svém kontě hned tři okouny 40+, což považuji za skvělý výsledek. V čistých vodách pískoven mi nejvíce funguje barva Pearl Ayu.

  • Typ: Sinking (potápivý)
  • Délka: 80 mm
  • Váha: 12 g
  • Ponor: 0,7-1,2 m
  • Velikost trojháčku: 8
  • CENA: 449 Kč / 16,99Eur

KDE KOUPIT

Barva: Natural Yamame ANI4004
Barva: Rainbow Trout MCC4036
Barva: Full Chart Yamame ASI4044
Spearhead 80S
Barva: Wakasagi ADA4013

 

 

Spearhead_80S
Barva: Pearl Ayu ANI4010