Ryuki Spearhead 70MDF

Ryuki Spearhead 70MDF

Všechny přednosti spearheadu v klasickém provedení s delší lopatkou

Spearhead Ryuki 70MDF
Spearhead Ryuki 70MDF

Model 70MDF je jedním z posledních přírůstků do rodiny Spearhead. Spolu s menší variantou 50MDF se od všech spearheadů liší výrazně delší lopatkou a nižší váhou. Díky větší lopatce wobler pracuje i při pomalejším vedení a zůstává v konstantní hloubce. Díky nižší váze, kdy wobler ve vodě při zastavení mírně poskytuje rybě více času pro útok a lze jej na řekách nechat splavat pod převislé větve kam jinak nelze nahodit.

Modely MDF využívají magnetický systém závaží v podobě těžkých kuliček. Při náhozu se tyto kuličky přesunou do zadní části wobleru což zlepšuje jeho letové vlastnosti i při nižší váze. Po dopadu do vody se kuličkové závaží přesune do středové části díky magnetu, což jej stabilizuje a vyrovná osu wobleru tak, aby dokázal odolávat i velmi proudným úsekům řek.

Akce Ryuki MDF je podobná jako u všech modelů Spearhead Ryuki. Díky velké lopatce jí však snadněji dosáhne i na stojatách vodách a při pomalejším vedení.

Jak Spearhead Ryuki 70MDF vodit:

Nejúčinnější technikou je vedení krátkými energickými impulzy (twitchování) a také dlouhé a táhle pohyby, které se osvědčili na velké dravce, kteří často na agresivní vedení nereagují.

Spearhead Ryuki 70MDF

Velmi zajímavou alternativou je také pomalé monotónní přítahování s občasnou pauzou nebo škubnutím. Tento styl vedení se osvědčil při večerním lovu candátů v mělčinách nebo naopak ranním lovení okounů.

Naše zkušenosti (Karel): Vzhledem k tomu, že se přívlači věnuji poměrně krátce nechal jsem si od kluků doporučit MDFko, jako tzv. “blbuvzdorný” model, ktterý zvládneme obsluhovat i my, méně zkušení vláčkaři. Velmi rychle se z něj stal můj neoblíbenější wobler, právě díky své univerzálnosti ve vedení, ale také mám s ním ulovené prakticky všechny dravce – o pidi okounů až po candáty kolem 70 cm! Nejvíc se mi líbí barva Gold Yamame a hlavně candátům se líbí Lime Yamame OB.

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 70 mm
  • Váha: 5,4 g
  • Ponor: 0,8-1,2 m
  • Velikost trojháčku: 10
  • Cena: 379 Kč / 14,85 Eur

 

wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva:Lime Yamame OB,  Kód barvy:ADA4140
wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva: Full Chart Yamame,  Kód barvy: ASI4044
wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva:Chart Head Yamame, Kód barvy:
wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva: Ghost Minnow, Kód barvy: GEA3006
wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva: Stream Shad, kód barvy: GSN4011
wobler duo spearhead ryuki 70MDF
Barva: Gold Yamame, Kód barvy: MCC4084