Ryuki Spearhead 60S

Spearhead Ryuki 60S

Spearhead 60S je jasná volba pokud  chce skvělý wobler na velké pstruhy!

Spearhead Ryuki 60S

Spearhead 60S je větší verze legendárního Spearheadu 45S. Model 60S je jasná volba pokud cílíte na velké pstruhy. Protáhlejší tvar, vyšší hmotnost a vynikající stabilita umožňuje wobleru dostat se dnu i v nejsilnějších proudech. Tato velikost je kromě pstruhů zajímavá také pro boleny a velké okouny. Při lovu bolenů lze využít skvělých nahazovacích vlastností wobleru a možnosti vést ho rychle a přitom stabilně těsně pod hladinou. Okounům se naopak líbí pomalejší vedení v blízkosti dna.

Ploché, ale těžké tělo vytváří ostrý pohyb, typický pro woblery ,,Spearhead Ryuki“. Nejlepší akci mají tyto woblery při aktivním vedení krátkými, impulzivními pohyby (tzv. „twitchování). Tvar těla je navržen, tak aby wobler správně pracoval i v silném proudu a udržel se v něm. To jej odlišuje od drtivé většiny ostatních modelů. Velká část woblerů se neudrží v silných proudech a přestávají pracovat nebo se převrací.  Díky perfektní stabilizaci a těžkému tělu dokážete dostat wobler tam, kde to dříve nebylo možné, navíc s maximální přesností! Pokud cílíte na velké pstruhy, ale i ostatní dravce a potřebujete stabilní wobler s výbornými letovými vlastnostmi, který nejlépe pracuje při rychlejším vedení je Spearhead 60S to co hledáte.

Jak Spearhead Ryuki 60 S vodit:

Spearhead Ryuki 60S duo

Pokud cílíte na pstruhy, nejlepších výsledků dosáhnete v mírných proudech klasickým twitchováním s občasnou pauzou. Pokud vezete Spearhead na boleny je nejúčinnější vedení klasické – bolenové.  Tedy rychlé  tažení s občasným škubnutím. To přináší nejlepší výsledky. Doporučujeme mít špičku prutu zvednutou, aby wobler pracoval požadovaných 20-50 cm pod hladinou.

Okounům se naopak líbí pomalejší poškubávání, případně vedení ve stylu „stop and Go“, kdy wobler dlouhým trhnutím zvednete do sloupce a poté pod napnutým vlascem necháte opět vyklesat ke dnu. V silných proudech se nejvíce osvědčilo vedení táhlými přískoky, kdy Spearhead zůstává v požadované hloubce a nižší rychlost dává prostor pstruhům zaútočit na wobler.

Spearhead RYuki 60S duo

Naše zkušenosti (Honza): 60tka je moje nejoblíbenější velikost Spearheadu. Podle mě to je také nejuniverzálnější velikost. Dokážu s ní odchytat jak pstruhovku tak mimopstruhovku. Na doporučení Ondry jsem 60Sko vyzkoušel na boleny a je to naprostá bomba! průměrná velikost je sice „jen“ 50-60 cm, ale na množství si nemůžu stěžovat. Nejvíc mi na ně funguje barva Wakasagi. U pstruhovky to už je trochu o výdrží. Záběru bývá méně, ale málokdy mám rybu pod 30 cm. U pstruhů jasně vítězí barva Natural Yamame.

Specifikace:

  • Typ: sinking (potápivý)
  • Délka: 60 mm
  • Váha: 6,5 g
  • Ponor: 0,4-0,8 m
  • Velikost trojháčku: 10
  • CENA: 429 Kč / 16,49 Eur

KDE KOUPÍM SPEARHEAD 60S


 

Spearhead_60S_ASI4044
Barva: Full Chart Yamame ASI4044
Barva: Pearl Ayu ANI4010
Barva: Wakasagi ADA4013
Barva: Viollet Yamame YB ADA4007
Barva: Natural Yamame ANI 4004
Barva: Gold Yamame MCC4084
Barva: Rainbow Trout MCC4036
Barva: Ayu OB AHA4006
Barva: Brown Trout ND CCC3815