Ryuki Spearhead 60S

Spearhead Ryuki 60S

Pokud chce skutečný wobler na velké pstruhy, chcete Spearhead 60S!

Větší verze legendární 45tky. Spearhead 60S je jasný volba pokud cílíte především na velké pstruhy. Protáhlejší tvar těla si zachovává vynikající stabilitu a skvělý chod.

Spearhead Ryuki 60S

Větší Spearhead 60S je opravdová zbraň na velké pstruhy. Pokud cílíte na velikost 40+ je 60tka jasná volba. Protáhlejší tvar s vyšší hmotností umožňuje wobleru příblížit se dnu i v nejsilnějších proudech, kde velcí pstruzi často hledají potravu.

Tato velikost je kromě pstruhů zajímavá také pro boleny a velké okouny. Při lovu bolenů lze využít skvělých nahazovacích vlastností wobleru a možnosti vést ho rychle a přitom stabilně těsně pod hladinou. Okounům se naopak líbí pomalejší vedení v blízkosti dna.

Ploché, ale těžké tělo vytváří ostrý pohyb, typický pro woblery ,,Spearhead Ryuki”. Nejlepší akci mají tyto woblery při aktivním vedení krátkými, impulzivními pohyby (tzv. „twitchování). Tvar těla je navržen, tak aby wobler správně pracoval i v silném proudu a udržel se v něm. To jej odlišuje od drtivé většiny ostatních modelů, které v silném proudu přestávají pracovat a převrací se.  Díky perfektní stabilizaci a těžkému tělu dokážete dostat wobler tam, kde to dříve nebylo možné, navíc s maximální přesností! Pokud cílíte na velké pstruhy, ale i ostatní dravce a potřebujete stabilní wobler s výbornými letovými vlastnostmi, který nejlépe pracuje při rychlejším vedení je Spearhead 60S to co hledáte.

Jak Spearhead 60S vodit:

Pokud cílíte na pstruhy, nejlepších výsledků dosáhnete v mírných proudech klasickým twitchováním s občasnou pauzou, aby útočící pstruh dokázal nástrahu správně “trefit”. V silných proudech se nejvíce osvědčilo vedení táhlými přískoky, kdy Spearhead zůstává v požadované hloubce a nižší rychlost dává prostor pstruhům zaútočit na wobler

Spearhead Ryuki 60S

Pokud vezeme Spearhead na boleny je vedení klasické – bolenové.  Rychlé monotónní tažení s občasným škubnutím přináší nejlepší výsledky. Doporučujeme mít špičku prutu zvednutou, aby wobler pracoval požadovaných 20-50 cm pod hladinou.

OKounům se naopak líbí pomalé poškubávání, případně vedení ve stylu “stop and Go”, kdy wobler dlouhým trhnutím zvednete do sloupce a poté pod napnutým vlascem necháte opět vyklesat ke dnu.

Naše zkušenosti (Honza): 60tka je moje nejoblíbenější velikost Spearheadu. Podle mě to je také nejuniverzálnější velikost. Dokážu s ní odchytat jak pstruhovku tak mimopstruhovku. Na doporučení Ondry jsem je vyzkoušel na boleny a je to naprostá bomba! průměrná velikost je 50-60 cm, ale na počty jsou fantastické. Nejvíc mi na ně funguje barva Wakasagi. U pstruhovky to už je trochu o výdrží. Záběru bývá méně, ale málokdy mám rybu pod 30 cm. U pstruhů jasně vítězí barva Natural Yamame.

Specifikace:

  • Typ: sinking (potápivý)
  • Délka: 60 mm
  • Váha: 6,5 g
  • Ponor: 0,4-0,8 m
  • Velikost trojháčku: 10
  • CENA: 379 Kč / 14,85 Eur

KDE KOUPIT


 

wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ADA4007 Viollet yamame YB
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ADA4013 Wakasagi
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ADA4015 Mat Rider
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ADA4071 Hokkaido
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ANA4034 Yamame
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ANI 4004 Natural Yamame
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ASI4044 Full Chart Yamame
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: MCC4084 Gold Yamame
wobler duo ryuki Spearhead 60S
Barva: ADA4068 Yammame Red Belly
wobler duo ryuki Spear head 60S
Barva: ADA4068 Tenessee Shad