Ryuki Spearhead 45S

SPEARHEAD RYUKI 45S

Král pstruhových woblerů DUO s více než 20ti letou historií

Wobler Spearhead Ryuki 45S je pravděpodobně nejznámější model, který táhne celou sérii Spearhead. Celá tato série je primárně určena k lovu pstruhů. Ve větších velikostech jsou zajímavé i pro štiky, candáty a hlavně velké okouny.

Spearhead Ryuki 45S

Ploché, ale těžké tělo vytváří agresivní pohyb, typický pro těžké a štíhlé woblery “Spear-Head Ryuki”. Nejlepších výsledků dosáhnete při vedení krátkými agresivními pohyby prutem tzv. „twitchováním“. Spearhead je přímo stvořen pro chytání v silném proudu, kterému dokáže odolávat na rozdíl od většiny jiných woblerů. Díky vyšší hmotnosti a tvaru wobleru je možné se spearheadem nahazovat daleko a zároveň přesně.

Spearhead 45S byl cíleně vytvořen k lovu pstruhů na rychlých a proudných vodách.  Jeho přednosti lze uplatit také při lovu pod jezy, ale i stojatých vodách, kde je potřeba nahazovat daleko a vodit nástrahy rychleji.

Oproti konkurence má spearhead 45S vyšší, ale užší profil. Díky tomu působí ve vodě jako větší kořist a vydává více odlesků, které lákají k záběru. Užší profil pak umožňuje snadnější vedení, díky menšímu odporu ve vodě a zároveň poskytuje větší stabilitu woblerů v kombinaci s vyšším profilem.

Jak Spearhead  Ryuki 45S vodit:

Spearheady nejlepší práci odvedou v proudných úsecích pstruhových řek. Nejlepších výsledků dosáhnete vedení krátkým poškubáváním  (twitchováním) s občasnou pauzou nebo kontinuálním přitahováním, kdy pstruzi často nástrahu dobírají.

Spearhead Ryuki 45S

V nejsilnějších proudech se nejvíce osvědčilo vedení pomalými ale dhlouhými trhnutími, které wobler udrží v blízkosti dna a zároveň pstruzi mají dostatek času zaútočit na wobler.

Naše zkušenosti (Ondra): Spearhead 45S byl vůbec první wobler od DUA, který jsem používal. Wobler má trochu vyšší, ale užší profil než jsem byl zvyklý. Také naučit se spearhead vodit mi chvilku trvalo, ale poté už to byla pecka. 45tka je takový univerzál na asi všechny velikosti pstruhů u nás. Neútočí na něj rybky kolem 10-15 cm, které se mi nechce trápit a průměr mám kolem 25-30, což na české pstruhovky myslím není úplně marné. Jednoznačně nejoblíbenější barvou je pro mě Natural Yamame a Violet Yamame YB.

  • Typ: Sinking (potápivé)
  • Délka: 45 mm
  • Váha: 4 g
  • Ponor: 0,4-0,6 m
  • Velikost trojháčku: 12
  • Cena: 359 Kč / 14 Eur

KDE KOUPIT


wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ADA4013 Wakasagi
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ADA4019 Pink Yamame
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ANA4034 Yamame
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ANI4004 Natural Yamame
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ANI4010 Pearl Ayu
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ASI4044 Full Chart Yamame
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva:  MCC4084 Gold Yamame
wobler duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: MNI4047 Tenesse Shad
Duo Ryuki Spearhead 45S
Barva: ADA3058 Prism Gill
Barva: ADA3058 Yammame Red Belly
wobler_duo_Spearhead_Ryuki_45S
Barva: ADA4071 Hokkaido
wobler_duo_Spearhead_Ryuki_45S
Barva: ADA4007 Violet Yamame YB