Realis Spin 11g

Realis Spin 11g

Realis Spin přináší zcela nové provedení klasických Spintailů, které se v poslední době těší velké popularitě.

Běžné spintaily mají lístek umístěný na konci nástrahy a trojháček v přední části pod nástrahou. Dravec útočící na „target point“ v podobě lístku tak často mine háček. Realis spin má za lístkem umístěný druhý trojháček. Díky tomu je úspěšnost proměněných záběrů blízká 100%. Další předností zadního trojháčku je menší ztrátovost v překážkách po odstranění prvního trojháčku.

Realis Spin Mat Tiger II

Naprosto klíčový se zadní trojháček ukázal při cíleném lovu parem. Parma má poměrně malou tlamu a je pro ní těžké „trefit“ aktivně vedené nástrahy. Realis Spin má poměrně stálý chod, což parmám pomáhá s úspěšným útokem. Většina útoků je také vedena zezadu a více než 90% všech parem, které jsme s realis spinem chytili bylo chyceno právě za zadní trojháček. Kromě parem je Realis Spin určen především k lovu okounů, pstruhů a bolenů. Skvělé letové vlastnosti umožňují jej nahazovat velmi daleko a lze ho vodit i těsně pod hladinou, kde boleni většinou loví.

Jak Realis Spin 11g vodit:

Vedení spinu je dobré přizpůsobit aktuálním podmínkám a cílové rybě. Na okouny se naopak nejvíce osvědčilo vedení metodou propadu a STOP-AND-GO nebo kontinuálním přitahováním sloupcem. Na pstruhy se pak díky své vyšší váze a nízkému odporu osvědčilo pomalé přitahování, s občasnou pauzou nebo poškubnutím. Při cíleném lovu bolenů se nejvíce osvědčilo klasické, rychlé vedení těsně pod hladinou.

kšiltovka duo flexfit mesh cap

Naše zkušenosti (Ondra): Realis spin mě nadchnul hned od prvních hodů. Vyzkoušel jsem všechny 4 verze. Nejvíc mě bavila nejlehčí 5g do mělkých proudů a pak právě 11g verze, která se použít při lovu bolenů v blízkosti hladiny i okounů z propadu. Jako naprostá TOPka se ukázal na parmy – kdy se zvýšilo procento proměněných záběrů a přestal jsem ryby podsekávat. Dobře drží v proudu a tělíčko nemá tak kmitavý chod, aby ho parma netrefila. Mám na něj i svůj osobák parmy!

Specifikace:

  • Typ: Sinking (potápivé)
  • Délka: 38 mm
  • Váha: 11 g
  • Ponor: 0,4-X m
  • Velikost trojháčku: #14
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM  REALIS SPIN


Barva: Prism Gill CDA3058
Realis Spin
Barva: Mat Tiger II ACC3225
Realis Spin
Barva: Lively Ayu CRA3050
Realis Spin
Barva: Sight Chart Gill CCC3510
Realis Spin
Barva: Chost Chart CCC3028
Barva: Gill ND CCC3874