Realis Shad 59MR

Jeden z nejuniverzálnějších woblerů DUO, to je Realis Shad 59MR

Shad 59MR

Všestranný model klasického tvaru, který je léty prověřený a osvědčený. Shad 59MR exceluje i na velmi prochytávaných revírech. Skvělých výsledků s ním dosáhnete a při nízké teplotě vody, kdy jsou dravci již málo aktivní. V této době většina rybářů přechází na gumové nástrahy, ovšem 59tka je univerzální wobler, který lze s úspěchem použít i této době.

Realis Shad 59MR

V těle wobleru je zabudovaný magnet fixující pohyblivou zátěž během přitahování. Zátěž se během náhozu přesune do zadní části wobleru a pomáhá stabilizovat wobler během letu, díky tomu se prodlužuje délka hodů a zvyšuje jejich přesnost. Po dopadu je pak kuličková zátěž stažená  magnetem do těžiště wobleru pro zlepšení jeho chodu během přitahování.

Jak Shad 59MR vodit:

Shad 59MR

Nejlepších výsledků s tímto woblerem dosáhnete s dlouhými poskoky s delší pauzou. Právě tato pauza během přitahován dokáže vyprovokovat dravce k útoku i během studenějších částí roku, kdy rychlé vedení již nebývá účinné. Velmi dobrých výsledků lze také dosáhnout klasickým monotónním přitahováním s občasnou pauzou. To se nám osvědčilo zejména na velké okouny.

V teplejších měsících jsou pak možnosti nekonečné a záleží pouze na Vaší kreativitě. Někdy je naprosto smrtící metoda krátké pocukávání (twitchování). Jindy úspěch přináší vedení dlouhými přískoky opět s krátkou pauzou.

Naše zkušenosti (Ota): Realis Shad to je takové malé zábavné šidítko. Kromě sumce jsem s ním ulovil snad všechny dravce. od okounů, přes pstruhy, tlouště, štiky až po několik candátů. Z barev mi nejvíce funguje Komochi Wakasagi a Ghost Minnow, na který jsem ulovil i poměrně dost štik…no štiček. Nejčastěji používám agresivní vedení twitchováním. Podél kamenných záhozů na Labi se mi překvapivě osvědčilo monotónní přitahování – což jsem donedávna považoval z vedení začátečníků, ale díky 59tce se k němu občas vracím a musím přiznat, že to přináší občas až nečekané úlovky.

Specifikace:

  • Typ: suspending (vznášivý)
  • Délka: 59 mm
  • Váha: 4,7 g
  • Ponor: 1-2 m
  • Velikost trojháčku: 10
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM SHAD 59MR


Barva: GPA4009 River Bait
Barva: AJA3055 Chart Gill Halo
Barva: GEA3006 Ghost Minnow
Barva: DSH3061 Komochi Wakasagi
Barva: CPA3244 Flame Gold
Barva: ADA3058 Prism Gill