Realis Rozante 77SP

Realis Rozante 77SP

Univerzální a zábavný pracant pro každou příležitost

Velikost 77 mm je univerzální pro všechny naše dravce. Na rozdíl od menší velikosti však cílí spíš na větší druhy, jakou jsou štiky, boleni nebo candáti. Tomu jsme přizpůsobili i barevné kombinace, proto naleznete v nabídce obligátní bílou a také přírodní wakasagi.

Realis Rozante 77SP

Rozante má robustní tělo vybavené speciální magnetickým systémem stejně jako jeho menší verzi. Při náhozu se jedna velká ocelová kulička přesune do zadní části wobleru. To znamená delší a přesnější nához i při silném větru. Po dopadu je tato zátěž přitáhnuta magnetem do středové části pro maximální stabilitu wobleru během přitahování.  Magnet dokáže k tělu přitáhnout během náhozu i trojháček, což ještě více minimalizuje riziko zamotání při náhozu.

Jak Rozante 77SP vodit:

Ideální akce a vibrací dosáhnete s tímto woblerem při vedení delšími trhavými pohyby, ve stylu Stop and go. (délka trhnutí by měla být kolem 1-1,2 metru) Výsledný pohyb připomíná unikající rybu. Tento způsob vedení dokáže přimět k útoku i jinak netečné dravce, jakmile se wobler dostane do jejich blízkosti.

Rozante lze vodit také jako woblery typu „shad“ – agresivní krátké poškubávání tzv. „through twitching“. Tento styl může být velmi účinný, pokud dravci klasicky vedenou nástrahu pouze sledují, ale neútočí na ni.

Realis Rozante 77SP

Další možností vedení je rychlejší přitahování s poškubáváním prutu krátkými, ale energickými pohyby s občasným zastavením. Toto vedení je účinné, pokud se ve vodě nachází velké množství potěru a dravci na běžné nástrahy nereagují. Při tomto stylu vedení doporučujeme použít výraznější barevné varianty jako je bilý Neo pearl nebo papouškový Blue back chart.

Naše zkušenosti (Ondra): Univerzálnější velikost, přesto jsem si zatím víc oblíbil menší model, protože je zábavnější. S touto velikosti se změnila i nejčastěji lovena ryba – bolen. Trochu překvapivé, ale z nějakého důvodu z něj občas šílí. Především však pak barva Wakasagi patří k mým nejoblíbenějším. Zvedlo se také procento štik a klesl počet okounů. Štikám se u mě nejvíc líbí klasická bílá a Gold Perch. Roznate 77SP je takový wobler pro všechno. Na pstruhy už je přece jen velký. Pokud však cílíte na běžné ryb řek a rybníků – tj. bolen, štika, tloušť a candát je to volba z rozumu – snadno se vodí a běžným rybám se libí.

  • Typ: Suspending (vznášivý)
  • Délka: 77 mm
  • Váha: 8,4 g
  • Ponor: 0,7-0,9 m
  • Velikost trojháčku: 8
  • Cena: 389 Kč / 15,25 Eur

KDE KOUPIT


 

wobler duo realis rozante
barva: Neo Pearl Kód barvy: ACC3008
wobler duo realis rozante
barva: Blue Back Chart Kód barvy: ACC3016
wobler duo realis rozante
barva: Violet Gill Kód barvy: ADA3197
Realis Rozante 77SP wobler DUO
barva: Half Mirror Ayu Kód barvy: DRA3050
Realis Rozante 77SP wobler DUO
barva: Gold Perch Kód barvy: ASA3146
Realis Rozante 77SP wobler DUO
barva: Wakasagi Kód barvy: ADA4013