Realis Popper 64

 Realis Popper 64

Jasná volba pro fanoušky popu

Jaké jsou základní předpoklady pro dobrý popper? Jsou to: vysoká hmotnost, dobrá arerodinamika a především dobře tvarovaná přední část, která vytváří ono magické “popnutí”. Realis Popper váží 9 gramů při 64 mm, aerodinamický tvar je samozřejmost a ona “tlamička” je skvost sama o sobě…jen si popnout.

Realis Popper 64

Na první pohled se může zdát, že vyrobit dobrý popper není nic složitého, ovšem opak je pravdou. Nefunkčních popperů je na trhu až překvapivě hodně. DUO jde jako vždy vlastní cestou. Zatímco se ostatní firmy  soustředí pouze na vzhled nástrah, DUO se zaměřuje na celý design včetně vnitřní konstrukce. Každému se občas stane, že wobler po náhozu narazí do skal, kamenů nebo pilířů. To může způsobit zničení wobleru. Popper DUO je navržen tak aby odolal i těmto nehodám. Zvýšená tloušťka stěn a vnitřních přepážek wobleru zajišťuje odolnost těla a tím i jeho trvanlivost.

Není “POPnutí” jako “POPnutí”

Popper DUO

Popnutí které popper DUO vytváří, vytlačuje více vody, a to i s menším škubnutím prutu. Toho je dosaženo díky tenkému šikmému okraji „tlamičky“ – tzv. „deflektoru“.  Během přitahování doporučujeme zastavit a nechat potopit zadní část wobleru, poté s ním „POPněte“, uvidíte pořádné šplouchnutí s velkým množstvím vody. Přesně to dráždí dravce k útoku.

Poznejte ten rozdíl

Poppery jsou v základu jednoduché, DUO se však rozhodlo zaměřit na polohu popperu na vodní hladině. Mnoho popperů leží mělce na hladině nebo zaujímají polohu s úhlem 30 až 40 stupňů vůči hladině, což zvětšuje povrch nástrahy a její háčky jsou v nevhodné pozici.  Popper DUO zaujímá téměř vertikální polohu, což vytváří mnohem efektivnější siluetu a eliminuje tak promarněné záběry. Během přitahování je větší část jeho těla ponořena, což více vystavuje nástrahu rybám – vůbec poprvé tak hraje významnou roli i barva na bocích nástrahy, ne jen barva na bříšku nástrahy.

Popper DUO v koncové části agresivně zužuje a má ostrou spodní hranu, která se zplošťuje. Toto provedení pomáhá při stylu vedení „walk the dog“. Oblast kolem trojháčku je vykrojená, což poskytuje více volnosti zadnímu trojháčku a zvyšuje úspěšnost záseku.

Jak vodit Realis Popper 64:

Klasický styl ,,popování”

Popper lze v základu vést dvě způsoby. První, účinný zejména na okouny je série krátkých škubnutí s pauzou. Pauzu doporučujeme v délce 1-3 sekundy. Tento agresivnější styl mají okouni velmi rádi. Na štiky se nám pak nejvíce osvědčila série delších škubnutí v délce cca 30-40 cm v kombinaci s monotóniím přitahováním a občasnou pauzou.

Styl „walk the dog“

Tento styl spočívá v rozpohybování popperu ze strany na stranu. Toho dosáhnete poškubáváním špičkou prutu v délce kolem 15-25 cm. U této technicky je důležitá zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Naše zkušenosti (Honza):

Pop pro bude asi vždy synonymum pro letní chytání, kdy si jdu k vodě především odpočinout a samozřejmě chytit nějakou tu rybu. Popování přináší spoustu adrenalinu a i velké množství záběrů. Duácký pop se chová jinak než cokoliv co jsem dosud připnul do karabinky, ale jinak v tomto případě znamená skvělé! Je třeba si zvyknout na trochu specifický styl vedení,  ale jakmile to dostanete do ruky, chytáte ryby i v mítech, kde jiné popy už nefungují.

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 64 mm
  • Váha: 9 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6X
  • Cena: 437 Kč / 16,69 Eur

KDE KOUPIT


wobler DUO Realis Popper 64
Barva:  ACC3008 Neo Pearl
wobler DUO Realis Popper 64
Barva: ACC3059 Mat Tiger
wobler DUO Realis Popper 64
Barva: ADA3058 Prism Gill
Barva: CCC3177 Jewel Beetle
wobler DUO Realis Popper 64
Barva: GEA3006 Ghost Minnow