Realis Popper 64

Rozdíl je vidět, slyšet a lze ho i spočítat díky množství úlovků

Realis Popper 64

Poměrně vysoká hmotnost (9g) ideální délka – 64 mm, skvělá aerodynamika, specifické vyvážení a inovativní tvar tlamičky. To jsou klíčový vlastnosti, které z pop Realis popper 64 dělá tak skvělý pop. Právě tvar „tlamičky“ a systém vyvážení jej odlišují od zbytku popů na trhu.

realis popper 64 baitcast okoun

Na první pohled se může zdát, že vyrobit dobrý popper není nic složitého, ovšem opak je pravdou. Nefunkčních popperů je na trhu až překvapivě hodně. Ostatní výrobci se většinou soustředí pouze na vzhled nástrah. DUO se zaměřuje na celý design včetně vnitřní konstrukce. Každému se občas stane, že wobler po náhozu narazí do skal, kamenů nebo pilířů. To může způsobit zničení wobleru. Popper DUO je navržen tak aby odolal i těmto nehodám. Zvýšená tloušťka stěn a vnitřních přepážek wobleru zajišťuje odolnost těla a tím i jeho trvanlivost.

Není „POPnutí“ jako „POPnutí“

Popnutí které popper DUO vytváří, vytlačuje více vody, a to i při menším škubnutím prutu. Toho je dosaženo díky tenkému šikmému okraji „tlamičky“ – tzv. „deflektoru“.  Během přitahování doporučujeme zastavit a nechat potopit zadní část wobleru, poté s ním „POPněte“, uvidíte pořádné šplouchnutí s velkým množstvím vody. Přesně to dráždí dravce k útoku.

Poznejte ten rozdíl

Realis Popper 64

Poppery jsou v základu jednoduché woblery, DUO se však rozhodlo zaměřit na polohu popperu na vodní hladině. Mnoho z nich leží na hladině nebo zaujímají polohu s úhlem 30 až 40 stupňů vůči hladině. To snižuje viditelnost wobleru a jeho háčky jsou v nevhodné pozici.  Popper DUO zaujímá téměř vertikální polohu, což vytváří mnohem efektivnější siluetu a eliminuje tak promarněné záběry, díky ideálnímu postavení trojháčků. Během přitahování je větší část jeho těla ponořena, což více vystavuje nástrahu rybám – vůbec poprvé tak hraje významnou roli i barva na bocích nástrahy, ne jen barva na bříšku nástrahy.

Popper DUO v koncové části více zužuje a má ostrou spodní hranu, která se zplošťuje. Toto provedení pomáhá při stylu vedení „walk the dog“. Oblast kolem trojháčku je vykrojená, což poskytuje více volnosti zadnímu trojháčku a zvyšuje úspěšnost záseku.

Jak vodit Realis Popper 64:

Realis Popper 64 neo pearl bolen

Klasický styl ,,popování“

Popper lze v základu vést dvě způsoby. První, účinný zejména na okouny je série krátkých škubnutí s pauzou. Pauzu doporučujeme v délce 1-3 sekundy. Tento agresivnější styl mají okouni velmi rádi. Na štiky se nám pak nejvíce osvědčila série delších škubnutí v délce cca 30-40 cm v kombinaci s monotoniím přitahováním a občasnou pauzou.

Styl „walk the dog“

Tento styl spočívá v rozpohybování popperu ze strany na stranu. Toho dosáhnete poškubáváním špičkou prutu v délce kolem 15-25 cm. U této technicky je důležitá zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Naše zkušenosti (Honza):

popper 64 okoun

Pop pro mě bude asi vždy synonymem pro letní chytání, kdy si jdu k vodě především odpočinout a samozřejmě i chytit nějakou tu rybu. Popování přináší spoustu adrenalinu a i velké množství záběrů. Duácký pop se chová jinak než cokoliv co jsem dosud připnul do karabinky, ale jinak v tomto případě znamená skvělé! Je třeba si zvyknout na trochu specifický styl vedení,  ale jakmile to dostanete do ruky, chytáte ryby i v místech, kde jiné popy už nefungují. K mým nejoblíbenějším barvám patří Chart Gill Halo, Mat Tiger a Prism Gill.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 64 mm
  • Váha: 9 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6X
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM POPPER 64


 

DUO_Wobler_Popper64_CCC3177
Barva: Jewel Beetle CCC3177
DUO_wobler:Popper64_ACC3059
Barva: Mat Tiger ACC3059
POPPER_Realis_64_AJA3055
Barva: Chart Gill Halo AJA3055
WOBLER_DUO_POPPER64_ACC3008
Barva: Neo Pearl ACC3008
Wobler_POP64_ADA3093
Barva: Prism Smelt ADA3093
DUO_Wobler_POPpper64
Barva: Prism Gill ADA3058