Realis Jerkbait 120SP PIKE LIMITED

Speciální série pro fanoušky královen našich vod

Mnoho rybářů  hledalo wobler upravený pro cílený lov štik. DUO vyslyšelo jejich prosby a na základě studií jejich chování  štik přepracovalo jerkbait 120SP na verzi upravenou speciálně pro jejich našich královen Jerkbait 120SP Pike Limited.

Přepracovaný design

erkbait 120SP Pike limitedVerze Pike Limited (PL) má na rozdíl od klasické 120tky liší hned v několika bodech. Změny proběhly v osazení trojháčků. Ve verzi  120 PL byly použity větší a zesílené trojháčky, aby pronikly i do silných štičích čelistí a vydržely divoký souboj. Zároveň se snížil jejich počet ze tří na dva. Důvodem bylo zachování skvělá akce wobleru a snížení ztrátovosti ryb během zdolávání.  Větší počet trojháčků často vede k jejich vzájemnému vypáčení z tlamy. Jerkbait Pike Limited má také zpevněné tělo a lopatku, aby odolal extrémní zátěží, kterou dokáže štika vyvinout při útoku a zdolávání.

Uvnitř těla wobleru jsou velké wolframové kuličky umístěné na sofistikovaném systému kolejnic. Tento systém se vyznačuje pevným lůžkem, které udrží těžké kuličky uvnitř lůžka i pokud se wobler dostane do extrémních úhlů. To zajišťuje vysokou stabilitu wobleru bez rizika, že by kuličky „zabíjely“ chod wobleru.

Speciální barevné kombinace

Vizuálně největší změna proběhla v barevné paletě wobleru. V nabídce tak najdete přirozené barvy štiky, okouna a plotice jako nejběžnější kořist štik. Do nabídky jsme také zařadili barvy pstruha, kterého mají štiky obzvláště rády, pokud se v jejich lokalitě vyskytuje a barva Ara Macao spolu, Red Tiger II a Full Chart Yamame jsou v kombinaci s agresivním twitchováním doslova spouštěč záběrů v hluchých dnech, kdy jinak štiky bývají apatické.

Extra dráždivý chod

erkbait 120SP Pike limited

Díky vyššímu profilu vysílá Wobler Realis Jerkbait 120SP Pike Limited větší odlesky i vibrace v porovnání s jinými woblery jeho velikosti.  Vyšší profil a upravený tvar wobleru mu také umožňuje převrátit své tělo o téměř 180°a opět se vrátit do původní polohy. Tohoto efektu lze dosáhnout krátkými trhavými pohyby prutu. Další předností Jerkbaitu  je vlastnost, kdy se wobler při vedení trhavými pohyby prakticky nedostane do přímé roviny s vlascem. Díky této vlastnosti lze také wobler okamžitě zastavit vlivem odporu vody, což běžné woblery nedokážou. Rybář tak získává 100 % kontakt s nástrahou během celé doby přitahování. Díky tomu lze také s jerkbaitem 120SP Pike Limited provádět i doslova centimetrové trhnutí, které dokáží vydražit dravce k útoku, pokud máte nástrahu v blízkosti břehu a štika jej zatím jen sledovala. Tyto krátké pohyby často znamenají rozdíl mezi úlovkem a prohrou.

Jak Realis Jerkbait 120SP PIKE LIMITED vodit:

Agresivní akce lze s woblerem dosáhnout klasickým „twitchováním“ (pocukáváním), které je účinné v 90 % případů. Ve zbylých 10 %, kdy víte, že se v místě, kde lovíte vyskytují  opravdu velké štiky doporučujeme, trochu netradičně, prosté kontinuální přitahování bez výrazných trhavých pohybů s občasnou pauzou. Z nějakého důvodu to mají velké štiky rádi. 😊

erkbait 120SP Pike limitedNaše zkušenosti s Jerkbaitem 120SP PIKE LIMITED (Ondra): Jako milovník lovu štik jsem si Pike Limited (PL) okamžitě zamiloval. Mám rád i klasickou 100vku, ovšem 12OPL je prostě o level dál. Průměrná velikost štik je kolem 60-70 cm – což považuji za docela ucházející. Určitě je průměrná velikost než u podobných konkurenčních woblerů. Přisuzuju to vyšším bokům, kdy je i celková silueta wobleru ve vodě větší a štičí miminka na něj útočí výrazně méně. Hodně mě baví i snadná práce s PLkem. Wobler má poměrně nízký odpor, což mi hodně usnadňuje twitchování, kdy mi po pár hodinách neupadne ruka. Nejradši mám barvy Pike ND a Silver Roach.

Specifikace:

  • Typ: Suspending (vznášivé)
  • Délka: 120 mm
  • Váha: 17,8 g
  • Ponor: 1-1,8 m
  • Velikost trojháču: 2X
  • Cena: 499 Kč / 18,99 Eur

KDE KOUPÍM JERKBAIT 120 PIKE LIMITED


Jerkbait 120 SP PIKE ANA3261 Silver Roach
Barva: Silver Roach ANA3261
Jerkbait 120 SP PIKE ACC3194 Red Tiger II
Barva: Red Tiger II ACC3194
Jerkbait 120 SP Pike limited
Barva: Pike ND ACC3829
Jerkbait 120 SP Pike limited
Barva: Perch ND CCC3864
Jerkbait 120 SP Pike limited
Barva: Full Chart Yamame ASI4044
Jerkbait 120 SP Pike limited
Barva: Brown Trout ND CCC3815
Jerkbait 120 SP Pike limited
Barva: Ara Macao CCC3175