Realis Crank 48MR Bottom Rush

Realis Crank 48MR Bottom Rush

Realis Crank 48MR Bottom Rush je největší novinka roku 2021. Kombinace vlastností tohoto cranku je příslibem skvělých zážitků! Cranky jsou obecně velmi oblíbené woblery – jsou univerzální, snadno se vodí a hlavně přináší úlovky. S Crankem 48MR BR šlo však ještě dál a zdokonalilo poslední bolesti většiny cranků.

Tichý. Na mnoha vodách přestávají být zvukové woblery účinné, protože se používají až přespříliš. Obzvlášť patrné je to při lovu sumců a okounů. Cranku 48MR je však tichý. Ocelové vyvažovací kuličky jsou napevno usazeny a wobler díky tomu nevydává žádné zvukové signály.

Silně plovoucí. Cranky požívají primárně pro lov v blízkosti dna. S tím je spojeno jejich poměrně časté váznutí, především v kamenech. Crank 48 MR je však velmi silně plovoucí a tak při zaseknutí mezi kameny stačí povolit šňůry a Crank díky vznášivosti velmi často z kamenů vyplave.

Extra těžký. Crank 48MR je i přes svojí velikost 48 mm opravdu těžký – 10,5g. To je zárukou dalekých náhozů, což je často klíč k úspěchu.

Hranatá a zesílená lopatka. Tvar a materiál lopatky byl přizpůsoben použití v blízkosti dna. Hranatá lopatka v případě nárazu do překážky lépe vykloní wobler, tak aby jí snáze obeplul a navíc pod úhlem , který více zabraňuje uváznutí háčků v překážce.  Materiál lopatky je zesílený a upravený, aby dlouhodobě odolával mechanickému poškození.

Jak Crank 48MR Bottom Rush vodit:

Cranky obecně patří to kategorie ETU (Easy to use) – snadné použití. Stejně tak tomu je u tohoto modelu. Největších úspěchů jsme dosáhli z klasickým monotónním přitahováním.  Pokud chcete chod zdokonalit, doporučujeme měnit rychlost přitahování a občas doplnit krátkou pauzou (vzhledem k vysoké vzlínavosti wobleru je dobré dělat pauzu opravdu velmi krátké). Crank 48MR je tak vhodný i pro méně zkušené rybáře.

Naše zkušenosti (Ondra): Crank jsem měl možnost zatím vyzkoušet pouze krátce. První co mě napadlo bylo, že to bude absolutní pecka v létě k nám na střední Labe na sumce – díky tomu, že je tichý a silně vznášivý. Cranky mi obecně fungují na velké tlouště a tohle by mohla být skvělá varianta na ty opravdu velké. To samé se dá říct pro okouny a samozřejmě doufám v nějakého toho candáta, ale vzhledem k mojí smůle na ně to bude spíš zbožné přání.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 48 mm
  • Váha: 10,5 g
  • Ponor: 2,0-2,5 m
  • Velikost trojháčku: #6X
  • Cena: 429 Kč / 16,49 Eur

KDE KOUPÍM CRANK 48MR BOTTOM RUSH


Barva: Prism Gill ADA3058
Barva: Mat Tiger ACC3059
Barva: Hazzard Chart II ACC3303
Barva:Chart Gill Halo AJA3055
Barva: Blue Shad ACC3356
Barva: Metal Black Gold MCC4054
Barva: Hell Craw ACC3297