Realis Rozante 63SP

Univerzální velikost, jedinečný pohyb a skvělé nahazovací vlastnosti činí z Rozante 63SP opravdový skvost mezi woblery

Rozante 63SP je poměrně unikátní wobler.  Mohutnější tělo wobleru vytváří jedinečný kolíbavý pohyb, který nenajdete u žádného jiného wobleru. Velikost 63 mm, je univerzální pro většinu našich dravců. Rozante je výjimečný svým pohybem. Během klasického přitahování se téměř pokládá na bok a jeho pohyb do stran je také hodně výrazný. Pulzy, které vytváří svým pohybem, jsou spíše kratší, ale velmi výrazné. Stejné pulzy vytváří  malé rybky, které se snaží uniknout před útočícím dravcem. Jakmile se wobler dostane do zorného pole dravce, zaujme ho výrazným vizuálním projevem wobleru (kolíbavý pohyb=více odlesků) a vibrace wobleru působí na jeho lovící instinkty. V Rozante se tak snoubí všechny klíčové vlastnosti pro dobrý wobler – unikátní chod, výrazná akce, výborné nahazovací vlastnosti a jedinečný zvukový efekt.

Jak vodit Realis Rozante 63SP:

S Rozante 63SP lze  pracovat podobně jako jerkbaity. Vedení spočívá v krátkých pohybech špičkou prutu (twitchování), tak aby wobler připomínal panikařící a zametenou rybku. Pokud patříte k začínajících nebo naopak velmi zkušeným rybářům, rozhodně vyzkoušejte wobler vést i pomalým stálým navíjením s občasnou pauzou nebo krátkým škubnutím. Toto vedení je snadné pro začátečníky, ale přináší nečeká výsledky! Především větší dravci, kteří jsou vůči klasickým trhavým pohybům neteční, často tomuto vedení neodolají!

Naše zkušenosti (Ondra):

rozante 63sp Pech ND

Rozante 63SP znamená obvykle slušnou porci záběrů a nejedno překvapení. Velikost 63 mm je zajímavá pro všechny naše dravce a všechny už má u mě rozante i na kontě. Mě osobně nejvíc funguje na menších a středních řekách, kde i v mělčích úsecích můžete narazit na candáty nebo sumečky. Úseky s hloubkou kolem 0,5 – 1  m jsou naprosto ideální. V úlovcích převažuji tloušti okouni a štiky. Proto vždy používám alespoň krátké lanko. Nejvíc mi funguje buď kontinuální vedení s pauzou v proudech nebo agresivní twitchování.  Hodně mě baví právě twitchování. Rozante má hodně široký chod a twitchování s dlouhou pauzou je neskutečná pecka!  Z barev u mě vede Perch ND a Wakasagi.

Specifikace:

  • Typ: Suspending (vznášivý)
  • Délka: 63 mm
  • Váha: 5 g
  • Ponor: 0,6-0,8 m
  • Velikost trojháčku: #10
  • Cena: 429 Kč / 16,49 Eur

KDE KOUPÍM ROZANTE 63SP


duo realis CCC3864 Perch ND
Barva: CCC3864 Perch ND
rozante_63sp_MCC4084_Gold_Yamame
Barva: MCC4084 Gold Yamame
rozante-63sp-ACC3008-neo pearl
Barva: ACC3008 Neo Pearl
duo realis Rozante ADA4013 Wakasagi
Barva: ADA4013 Wakasagi
Rozante 63SP ADA3058 Prism Gill
Barva: ADA3058 Prism Gill
Rozante_GEA3006_ghost_Minnow
Barva: GEA3006 Ghost Minnow