Realis Jerkbait 100SP

Svět woblerů má novou hvězdu! realis Jerkbait 100SP je víc než pouhý wobler! Tato legendární řada přináší nový standard kvality a požitek z přívlače.

Jerkbait

Woblerů typu minnow (doutníkového tvaru) je na trhu nepřeberné množství. Pokud se však zaměříme na kvalitu a design najednou je výběr omezený pouze na několik kusů. To byl také důvod, proč na ně mnoho rybářů zanevřelo, přestože historicky patří jerkbait mezi vůbec nejúspěšnější tvar wobleru! Proto jsou v naší nabídce hned tří typy. Nejmenší Jerkbait 85SP je ideální pro menší/střední řeky a letní chytání. Největší velikost Jerkbait 120SP Pike Limited je upravený speciál (především barvy a háčky) na velké štiky, který se ovšem líbí i jiným dravcům. A na zlatou střední velikost 100SP se právě díváte.

Proč jsou Jerkbaity tak dobré?

Jerkbait 100SP

Jak poznáte dobrý jerkbait? Spousta rybářů se zaměřuje při výběru pouze na barvu wobleru. Ano, realistické barvy vypadají hezky, ale je to stále chod wobleru, který je zásadní pro jeho úspěšnost! Jerkbaity jsou primárně určeny k aktivnímu vedení různými technikami twitchování (pocukávání).  Díky tomu jsou tak úspěšné. Často dokáží k záběru vyprovokovat i neaktivní dravce.

Jekrbait 100SP se velmi snadno vodí různými technikami. Wobler při správném vedení dokáže vybočit až o 90°. To zajišťuje stálý kontakt s nástrahou a tím i okamžitou reakci na případný záběr.  Wobler také dokáže prakticky na místě zastavit a díky svému suspendingovému (vznášivému) provedení zůstane stát v požadované hloubce. To je často klíčová vlastnost při lovu velkých okounů a štik. Díky propracované hydrodynamice wobler klade během přitahování minimální odpor, což šetří Vaše ruce a umožňuje dlouhé hodiny vláčení s minimální námahou. Samozřejmostí u značky DUO jsou kvalitní, maximálně ostré a pevné trojháčky. 

Jerkbait 100SP

Detaily technického řešení:

  • Ploché boky – Jerkbaity duo mají super ploché boky, které vytváří silné vizuální odlesky, silné vibrace a současně dodávají wobleru přirozený pohyb. Díky tomu láká dravce i z velkých vzdáleností nebo při lovu v kalné vodě.
  •  Chování wobleru –  Zdokonalený systém pevného závaží byl vytvořen tak, aby zajistil rychlý a agresivní pohyb wobleru. Jerkbait začne pracovat ihned po dopadu na hladinu a při rychlém i pomalém vedení. Naprosto stěžejní předností wobleru je pohyb do stran (side to side). To je základní předpoklad skvělých výsledků každého jerkbaitu. Právě tento pohyb činí tento wobler tak úspěšným.
  • Zvukový efekt – Ve třech částech wobleru jsou umístěny tři samostatné ocelové kuličky. Ty vytváří silný a vysoký zvukový signál, navíc zesílený upravenou konstrukcí těla. Zvukové signály wobleru mají velký význam především při lovu v přikalených vodách nebo k přilákání dravců z větší vzdálenosti.

Jak Realis Jerkbait 100SP vodit:

Realis Jerkbait 100SP

Agresivní vedení – nejvíce se nám osvědčilo na začátku sezony, až do cca října. Vedení spočívá v sérii 3-5 kratších agresivních twitchů a poté střídavě pauze 2-3 sekundy, případně krátké kontinuální přitahování střední rychlostí. Občas je klíčové prodloužit pauzu klidně až na 4-5 sekund! To nám často přinášelo záběry především od okounů, kteří woblery dosud pouze sledovali.Jerkbait DUO

Vedení dlouhými přískoky – tato technika obvykle začíná být účinná od září, až prakticky do konce sezóny, kdy se s ochlazující vodou pouze zkracuje délka přískoků (twitchů). Technika spočívá v sérii dlouhý a středně až pomalu rychlých přískocích o délce cca 40-90cm. Tento chod je dobré rozbít občasnou pauzou nebo ne chvilkovým stálým přitahováním.

Umírající rybka – techniku používáme především v pozdních částech roku, kdy dravci již vlivem chladné vody neútočí tak agresivně. Wobler vedeme pomalu kontinuálně a rozbíjíme chod 2-3 krátkými pocuknutími následované pauzou. Občas stačí jen krátká pauza. Tato technika dokáže být neuvěřitelně efektivní na často prochytávaných revírech, kde dravci dobře znají gumové nástrahy.

Naše zkušenosti (Ondra):

DUO_Jerkbait_100SP

Můj jednoznačně nejoblíbenější wobler od Dua! V momentě, kdy jsem v čisté vodě viděl reakce wobleru na různé styly vedení, zamiloval jsem se! 😀  Dnes po více než dvou letech bez něj k vodě prostě nejdu. Vždy se dá jeho vedení přizpůsobit aktuálním podmínkám ať už je zahájení v červnu nebo půlka listopadu, kdy ostatní už chytají jen gumy. Má na kontě mnoho štik, velkých okounů a bolenů. Nejoblíbenější barvou je pro mě jednoznačně Mat Tiger, poté přírodní Morning Dawn a černým koněm je pak Gold Perch

Specifikace:

  •  Typ: suspending (vznášivé)
  • Délka: 100 mm
  • Váha: 14,5 g
  • Ponor: 0,8-1,5 m
  • Velikost trojháčku: 5
  • Cena : 459 Kč / 17,49 Eur

KDE KOUPIT JERKBAIT 100SP


Jerkbait_DUO
Barva: Prism Gill ADA3058
JB100SP
Barva: Prism Smelt ADA3093
Realis_Jerkbait
Barva: Chart Gill Hallo AJA3055
JB100SP_ACC3059
Barva: Mat Tiger ACC3059
Jerkbait100SP
Barva: Morning Dawn CCC3176
Jerkbait
Barva: AM Edge DEA3341 (LIMITED)
JB_100SP
Barva: Neo Pearl ACC3008
Jerkbait_100SP
Barva: Gold Perch ASA3146