Realis Spinbait 80

Spybaiting se Spinbait 80 – měníme přívlač v Čechách a na Slovenku – opět!

spinbait_80_DUO

Realis Spinbait 80 je v našich podmínkách zcela nový typ woblerů. Na první pohled wobler vypadá jako PROP, ovšem zdání klame. Realis Spinbait 80 je na rozdíl od propů POTÁPIVÝ!!! Lze ho vodit ve všech partiích vodního sloupce – byl k tomu i konstruován. Díky tomu lze okamžitě reagovat na aktuální podmínky u vody.

Realis Spinbait 80 bolen

Wobler má úzké tělo s vynikajícími aero i  hydro dynamickými vlastnostmi. Spinbaity jsou tak jako stvořeny k dalekým náhozům. Vrtulky wobleru se otáčí proti sobě a díky tomu vytváří unikátní vibrace a mikro-pulzy a různých frekvencích. Vrtulky svým tvarem vhání do vody více vzduchu a zvuk, který vrtulky vytváří je mělčí, ale snadněji šiřitelný. Tělo Spinbaitu se během přitahování lehce kolíbá a vytváří silné odlesky (v závislosti na používané barvě), které lákají ryby z velké dálky. Wobler je dokonale vyvážený a propadá ke dnu vodorovně s kmitavým pohybu ze strany na stranu. To je geniální řešení při lovu metodou stop – and – go!

Jak Realis Spinbait 80 vodit:

Realis Spinbait 80 bolen2) Hladinové vedení – klasické vedení propů, kdy po nahození zvednete špičku a monotónně přitahujete wobler po hladině. Doporučujeme měnit rychlosti přitahování, abyste rozbila jednotvárnost vedení

2) mělce pod hladinou – velmi podobná technika hladinovému vedení, ovšem tentokrát nechte woble mírně klesnout a přitahujte jej více skloněnou špičkou. Velmi účinná metoda na ochytané ryby! Tam, kde už boleni, štiky nebo tloušti znají povrchové návnady, dokáže se Spinbaitem znovu dostávat záběry! Ideální je vedení cca 10 cm pod hladinou.

3) Stop – and – go – Technika, která činí Realis Spinbait 80 tak jedinečným. Díky jeho potápivosti jej lze vodit podobně jako gumové nástrahy. 2-3 rychlé otočky a nechat wobler propadat vodním sloupcem. Během propadu díky kmitavým pohybům vytváří další odlesky, což nedělá ŽÁDNÁ JINÁ NÁSTRAHA!!!

Realis Spinbait 80 bolen

Naše zkušenosti (Ondra): Spinbait není ten typ nástrahy, kdy si na první pohled řeknete VAU, tak to je pecka! Nakonec mě ty spousty článků a úlovků, ze zahraničí přesvědčily. Vedení chtělo trochu praxe, ale nakonec se z něj stal pro mě jeden TOP woblerů na boleny a občas i candáty. Třešničkou pak bylo, naše vítězství mistrovství ČR v přívlači z lodí v roce 2019, kdy jsem s Honzou chytali právě na něj. Nejčastěji ho vodím v horních partiích sloupce – na hladině nebo těsně pod ní, kdy cílím na boleny. Pokud boleni spinbait jen sledují nebo neútočí, při vedení na hladině pustím ho kousek pod ní a pak už je o skoro „jistota“. 🙂

Specifikace:

  • Typ: Sinking (potápivý)
  • Délka: 80 mm
  • Váha: 9,5 g
  • Ponor: 0-3,5 m
  • Velikost trojháčku: 8X
  • Cena: 449 Kč / 16,99 Eur

KDE KOUPÍM SPINBAIT 80


Barva: ADA4013 Wakasagi
Barva: ADA3058 Prism Gil
Barva: CCC3190 Ghost M Shad
Barva: ASA3146 Gold Perch
Barva: ACC3083 American Shad
Barva: CCC3143 Blue HItch
Barva: DSH3061 Komochi Wakasagi
Barva: GPA4009 River Bait