Realis Spinbait 80

Realis Spinbait 80

Spybaiting – měníme přívlač v Čechách a na Slovenku – opět!

spinbait_80_DUO

Realis Spinbait je v našich podmínkách zcela nový typ woblerů, který dosud mělo jen pár nadšenců. Na první pohled tento wobler vypadá jako PROP, ovšem zdání klame. Reslis Spinbait 80 je POTÁPIVÝ wobler, který lze vodit ve všech partiích vodního sloupce. Díky tomu lze okamžitě reagovat na aktuální podmínky u vody. Wobler má úzké tělo s vynikajícími aero- a hydrodymickými vlastnostmi. Díky specifickému vyvážení lze Spinbaity nahazovat do velkých vzdáleností.

Realis-Spinbait-80

Vrtulky wobleru se otáčí proti sobě a díky tomu vytváří unikátní vibrace a mikro-pulzy a různých frekvencích. Vrtulky svým tvarem vhání do vody více vzduchu a zvuk, který vrtulky vytváří je tak mělčí, ale snadněji šiřitelný. Ryby tento zvuk vnímají postranní čarou a vyvolává v nich predátorský instinkt.Tělo Spinbaitu se během přitahování lehce kolíbá a vytváří silné odlesky (v závislosti na používané barvě), které lákají ryby z velké dálky.

Jak Realis Spinbait 80 vodit:

1)Hladinové vodení – klasické vedení propů, kdy po nahození zvednete špičku a monotónně přitahujete wobler po hladině. Doporučujeme měnit rychlosti přitahování, abyste rozbila jednotvárnost vedení

2) mělce pod hladinou – velmi podobná technika hladinovému vedení, ovšem tentokrát nechte woble mírně klesnout a přitahujte jej více skoněnou špičkou. Velmi účinná metoda na ochytané ryby! Tam, kde už boleni, štiky nebo tloušti znají poverchové návnady, dokáže se Spinbaitem znovu dostávat záběry! Ideální je vedení cca 10 cm pod hladinou.

3) Stop – and – go – Technika, která činí Realis Spinbait 80 tak jedinečným. Díky jeho potápivosti jej lze vodit podobně jako gumové nástrahy. 2-3 rychlé otočky a nechat wobler propadat vodním sloupcem. Během propadu díky kmitavým pohybům vytváří další odlesky, což nedělá ŽÁDNÁ JINÁ NÁSTRAHA!!!

Realis-Spinbait-80-bolen

Naše zkušenosti (Ondra): Realis spinbait nebyl ten typ nástrahy, kdy bych si na první pohled řekl VAU,tak to je pecka. Nakonec mě ty spousty článků a úlovků, kterým s ním dosahovali v zahraničí přesvědčil. Vedení chtělo trochu praxe, ale nakonec se z něj stal pro mě jeden  TOP woblerů v mé krabičce. Třešničkou pak bylo, kdy jsme díky němu vyhráli mistrovství ČR v přívlači z lodí v roce 2019. Nejčastěji je vodím v horních partiích sloupce – na hladině nebo těsně pod ní, kdy cílím na boleny. 

  • Typ: Sinking (potápivý)
  • Délka: 80 mm
  • Váha: 9,5 g
  • Ponor: 0-3,5 m
  • Velikost trojháčku: 8X
  • CENA: 389 Kč / 15,25 Eur

KDE KOUPIT


Spinbait DUO_SB80_GEA3006
barva: Ghost Minnow GEA3006
Spinbait_Realis_SB80_ASA3146
barva: Gold Perch ASA3146
Spinbait _Spinbait_SB80_ADA3058
barva: Prism Gill ADA3058
Spinbait_Spinbait_SB80_CCC3143
barva: Blue Hitch CCC3143
Spinbait_SB80_DSH3061
barva: Komochi Wakasagi DSH3061
SPINBAIT_80_GPA4009
barva: River Bait GPA4009