Spearhead Ryuki 50S TAKUMI

Spearhead Ryuki 50S TAKUMI nový král pstruhových woblerů

Spearhead_50S_takumiPokud znáte značku DUO pravděpodobně budete znát i woblery Spearhead. Naše legenda Spearhead 45S si získala mnoho srdcí českých a slovenských rybářů.  Není se čemu divit. Nejeden rybář mu vděčí za životního pstruha. Nic však není dokonalé a mírnější proudy nejsou pro 45tku zrovna ideální. Proto DUO vytvořilo model TAKUMI.

Spearhead TAKUMI

Spearhead Takumi

 

Jak můžete vidět na porovnání. Verze TAKUMI je nižší, ale širší než klasický spearhead. I přes velkou podobnost obou woblerů se každý chová jinak a je vhodný do jiných situací. Klasický Spearhead kraluje proudům. TAKUMI je naopak vhodný do mělčích nebo méně proudných úseků. Stejná váha 4g jako menší bratranec Spearhead 45S značí i mírně pomalejší rychlost klesání wobleru. To  usnadní Vaše první kroky, pokud se spearheady nebo obecně těžšími pstruhovými woblery nemáte mnoho zkušeností.

Spearhead 50S TAKUMI

Slovo TAKUMI v japonštině znamená dosažení mistrovství ve svém oboru. ( trénink dané dovednosti více než 60 tisíc hodin). Vývoj TAKUMI tak lze přirovnat k broušení diamantu. Spearhead TAKUMI přebírá většinu skvělých vlastností klasického spearheadu a ještě je zdokonaluje.

Slovem TAKUMI jsme se řídili i při výběru barevné balety. Vybrali jsme naše nejúspěšnější barvy klasického spearheadu jakou jsou Natural Yamame, Full Chart Yamame  a Wakasagi. Doplnili je o nové barvy Blue Back RB II, Yvory Yamame OB a Yuo OB, aby paleta barev byla opravdu našlapaná!

 

Spearhead TAKUMI tak snoubí brilantní japonské inženýrství a technika, ke které jsme přidali i naše osobní zkušenosti na Českých a Slovenských revírech.

Jak Sperhead TAKUMI vodit:

Spearhead 50S TAKUMI

Verze Takumi se vodí velmi podobně jako klasická 45tka.  Nejúspěšnější je tak vedení klasickým pstruhových twitchem.  To v praxi znamená 2-4 krátké trhnutí prutu, doplněné jedním delším a pauza nebo pomalejší rovnoměrné přitahování. Takumi lze v mělkých vodách vést také klasickým „Steady Twitch“. Velmi individuální metoda, kdy wobler přitahujeme sérií krátkých trhnutí za stálého přitahování a občas jej zastavíte. Málo používaná technika, které se velmi osvědčila v roce 2020.

!!!Doporučené techniky vedení vychází z modelu Sperahead Ryuki 45S – verze TAKUMI jako novinka 2021 čeká na svoji premiéru.!!!

Naše zkušenosti:

Sotva na prvních kusech zaschla barva: těšíme se na zahájení.

Specifikace:

  • Typ: Sinking (potápivé)
  • Délka: 50 mm
  • Váha: 4 g
  • Ponor: 0,4-0,8 m
  • Velikost trojháčku: #12
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM 50S TAKUMI


RYUKI 50S TAKUMI ANI4004 Natural Yamame
Barva: ANI4004 Natural Yamame
RYUKI50S_TAKUMI_ADA4013_Wakasagi
Barva: ADA4013 Wakasagi
RYUKI 50S TAKUMI SMA4083 Blue Back RB II
Barva: SMA4083 Blue Back RB II
RYUKI50S_TAKUMI_MCC4084
Barva: MCC4084 Gold Yamame
RYUKI 50S TAKUMI ASI4044 Full Chart Yamame
Barva: ASI4044 Full Chart Yamame
RYUKI_50S_TAKUMI_AHA4006_AyuOB
Barvy: AHA4006 Ayu OB
RYUKI-50S-TAKUMI-ANA4034-Yamame
Barva: ANA4034 Yamame
duo-spearhead-ryuki-50-s-ivory-yamame-ob
Barva: Ivory Yamame OB