Realis Vibration 62 APEX

Vibration 62 APEX je lipless wobler vhodný i pro mělké vody navržený slavným Aaronem Martensem

Duo_apex_tune_wobler

Nová verze oblíbeného vibrationu s inovovaným designem. Vibration 62 APEX se od svého slavného a většího sourozence Vibration 68 G-Fix liší v několika klíčových vlastnostech:

  • Nižší váha – Apex váží „jen“ 9,7g, což je o 11.3 gramů méně než klasický Vibration. Díky tomu ho lze použít v mělčích vodách, kde je klasická verze již příliš těžká. Apex je tak geniální wobler pro lov řekách jako je Sázava, Berounka nebo Jizera, kde se hloubka často pohybuje v rozmezí 1-3 metrů. Nižší váha a s tím spojený pomalejší propad přináší lepší výsledky v závěru roku, kdy s ochlazující se vodou již dravci nereagují na rychleji vedené nástrahy.
  • Je tichý – Verze APEX má pouze jedno centrální závaží. Klasická verze má hlavní pevnou zátěž v přední části, klasická verze má 13 tungstenových kuliček, které vydávají opravdu silnou zvukovou odezvu. Klasický vibration lze slyšet i cca 3 m pod hladinou. To je velmi často klíčový vlastnost, díky netypickému zvuku. Trofejní dravci a především pak okouni preferují ovšem často tiché nástrahy. Stejně tak sumci na některých úsecích před chrastící  nástrahou již doslova prchají.Duo_apex_tune_wobler
  • Ještě tenčí – Realis Vibration 68 G-Fix byl považován za nejužší lipless wobler vůbec. Nový vibration 62 APEX ho však překonává. Díky pevné zátěži bylo možné tělo vyrobit ještě užší. To usnadňuje vedení a zvyšuje frekvenci vibrací. Těžiště wobleru bylo mírně posunuto dozadu, díky čemuž wobler nepropadá tak vertikálně, což zpomaluje rychlost propadu. Dravec má tak více času zaútočit na nástrahu a je zvyšuje se procento proměněných záběrů. 
  • Nové barvy – U verze APEX se také změnila barevná paleta. Zůstává pouze TOPová barva Red Tiger. American Shad nahradil LV Shad, což je relativně podobná barva. Jako candátový „zabiják“ se ukázala barva AM Dawn. A barvy AM Hasu a Shadow Halo jsou skvělé do čistých vod nebo při večerních lovech.

Jak vodit Vibration 62 APEX:

Duo_apex_tune_woblerVedení Apexu je podobné jako u těžší verze. Nejúčinnějším je klasické vedení STOP-AND-GO, kdy nástrahu 1-3 rychlými otočkami navijáku zvedneme ze dna a necháme s napnutým vlascem propadávat ke dnu. Tato technika se používá hlavně při lovu s gumovými nástrahami, ale přináší skvělé výsledky i s vibrationy.  Další technikou je kontinuální vedení s občasnou pauzou nebo poškubnutím. Geniální technika k rychlému prochytávání novým revírů v letních měsících. S ochlazováním vody se nám osvědčila technika kombinování obou technik při nižší rychlosti vedení. Výhodou této techniky je, že velmi rychle zjistíte jaké vedení dravci aktuálně preferují.

Vibration 62 APEX candát

Naše zkušenosti (Ondra):  K vibrationům jsem si chvíli hledal cestu. Od několika zákazníků jsem dostával spousty fotek krásných candátů a okounů. Osobně mám rád hlavně jerkbaity a tak jsem mi trvalo než jsem mu přišel na chuť. Jakmile jsem však dostal do ruky vedení byla to bomba! Najednou jsem začal chytat candáty na místech, kde jsem nevěřil, že ještě žijí. Vibration 68 G-Fix však byl pro mé oblíbené úseky Labe zbytečně těžký. S příchodem APEXu však tento handicap zmizel a moje labská sezóna 2020 byla i díky APEXu vůbec nejlepší za více než 15 let!

Specifikace:

  • Typ: Sinking (potápivé)
  • Délka: 62 mm
  • Váha: 9,7 g
  • Ponor: 0,5-x m
  • Velikost trojháčku: 7
  • Cena: 429 Kč / 16,49 Eur

KDE KOUPÍM VIBRATION 62 APEX


wobler-duo-realis-vibration-62-apex-red-tiger-ccc3069
Barva: Red Tiger CCC3069
wobler-duo-realis-vibration-62-apex-red-tiger-ccc3276
Barva: LV Shad CCC3276
wobler-duo-realis-vibration-62-apex-am-dawn
Barva: AM Dawn CCC3350
wobler-duo-realis-vibration-62-apex AJA3087
Barva: Shadow Halo AJA3087
wobler-duo-vibration-62-apex-dea3341
Barva: AM Edge DEA3341