Realis Shad 62DR

Realis Shad 62DR je malý, ale hlubinný wobler se skvělou akcí a moderními technologiemi pro každodenní použití

Realis Shad 62DR

Realis  Shad 62DR je všestranný wobler, který lze vodit mnoha technikami. Jeho předností je ponor až do 2,5m. Patří tak k woblerům s největším ponorem ve své třídě! To oceníte zejména při prochytávání hlubších míst na menších a středních řekách.

Tento wobler byl jednou z našich tajných zbraní v roce 2018. Především při trénincích na různé závody jsme do karabinek Shad 62DR připínali velmi často. Jeho hlavní výhoda spočívala ve schopnosti rychlé prohledávat rozsáhlé oblasti (přesně to při tréninku chcete). Stejně tak jeho účinnost byla často až brutální. Nejčastějším úlovkem byly dle očekávání okouni, menší štiky, velcí tloušti ale i boleni a menší sumci. Pokud se v oblasti dravec nacházel a měli jsme „DRko“ v karabince mohli jsme si být jisti, že o sobě dá vědět.

Realis Shad 62DR

Velkou předností tohoto wobleru je také skvěle propracovaný systém pohyblivé zátěže. Velká ocelová kulička o průměru 5,6 mm se při náhozu přesune do zadní části wobleru. To prodlužuje délku náhozů, zvyšuje jejich přesnost a minimalizuje riziko zamotání. Po dopadu wobleru se tato kulička přesune do přední části, kde je fixována magnetem. Kulička je usazena netypicky hodně vpředu a poměrně nízko, aby lépe stabilizovala relativně malý wobler s opravdu velkou lopatkou.

Díky fixované hlavní zátěži se o zvukový projev wobleru starají dvě malé kuličky ve středové části. Zvuk i vibrace vydávané těmito kuličkami jsou velmi jemné a málo výrazné. To oceníte zejména na vodách, kde dravci již na výrazně zvukové woblery nereagují.

Jak Realis Shad 62DR vodit:

Tento wobler je velmi tolerantní. Svou práci odvádí skvěle při všech technikách vedení. My jsme nejlepších výsledků dosáhli s konstantním přitahováním „rozbitým“ občasným dvojitým krátkým trhnutím a příležitostnou pauzou. Velmi dobrou odezvu ze strany dravců mělo i méně ostré a pomalejší twitchování, opět doplněné příležitostnou pauzou. V chladnějších měsících dravci naopak nejlépe reagovali na klasické monotónní přitahování, doplněné změnami rychlosti a zastaveními.

Naše zkušenosti (Honza): Shad 62DR jsem vyzkoušel na základě doporučení od zahraničních kolegů. Poprvé jsem ho zkoušel při tréninku na závod na jedné  českých přehrad.  Na místech, kde jsem předtím s gumovými nástrahami neudělal záběr, jsem najednou měl několik hodně slušných okounů a sem tam menší štiku. Podobná situace se odehrála i na jiných revírech. Pokud jsem rychle potřeboval zjistit „nadějnost“ místa stal se Realis Shad 62DR moje nejčastější volba.

Specifikace:

  • Typ: Suspending (vznášivý)
  • Délka: 62 mm
  • Váha: 6 g
  • Ponor: 1,5 – 2,5 m
  • Velikost trojháčku: 8
  • Cena: 419 Kč / 15,99 Eur

KDE KOUPÍMM SHAD 62DR


Barva: ADA3058 Prism Gill
Barva: GEA3006 Ghost Minnow
Barva: AJA3055 Chart Gill Halo
Barva: DSH3061 Komochi Wakasagi
Barva: ADA4013 Wakasagi
Barva: ADA3185 Itako Green Gold