Realis Pencil 85

Univerzální velikost pencilu pro každodenní použití

Realistická tužka 85

Realis Pencil 85 je jeden z nejuverzálnějších woblerů, které máme v nabídce.  Lov s pencily je zábavný sám o sobě – kdo by nemiloval ty útoky na hladinovky?! Pencil 85 díky několika vychytávkám přináší těch oblíbených útoku přece jen o trochu víc. Speciální systém ozvučení Double knock, univerzální velikost 85, vysoká váhá pro dlouhé náhozy a osvědčené barvy. To je kombinace, které zklame opravdu málokdy.

 

Realistická tužka 85

Double knock rattle systém. Tento systém je zcela originální a dělám z Pencilu 85 tak skvělý wobler. Hlavní zátěž v podobě velké kuličky je napevno usazena v zadní části wobleru, nikoliv jeho středu. Díky tomu při zastavení zaujme woblery téměř vertikální polohu. Dravec tak „vidí“ a útočí na větší část wobleru, což zvyšuje pravděpodobnost proměněného záběru. Usazení zátěže do zadní části navíc zásadně prodlužuje délku a zvyšuje přesnost náhozů.
Druhá, pohyblivá kulička se pohybuje také především v zadní části wobleru. Větší velikost kuliček vydává velmi silný zvukový signál. Ten nepřeslechnete Vy ani dravci.  Zvuk je zesílen konstrukcí těla pencilu. To zvuk nejen zesiluje, ale také vydává vibrace, které dále působí na postranní čáru dravců.

Jak vodit Realis Pencil 85:

Styl „walk the dog“

Pencilová osvědčená klasika. Vedení spočívá v neustálém poškubávání špičkou prutu v délce 10-20 cm. U této technicky je důležité zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Styl ,, slow walk the dog “

Pokud cílíte na velké opatrné ryby doporučujeme vedení více zpomalit, kdy mezi jednotlivými trhnutími necháte pauzu klidně 2-3 sekundy. Zároveň se lehce prodlouží délka trhnutí na přibližně 25-30 cm . Toto vedení se mimo řádně osvědčilo při lovu štik a tloušťů.

Naše zkušenosti (Ondra): Větší velikost oproti menšímu Pencilu 65 díky skoro 2x větší váze lítá opravdu daleko. Pencil 100 je zas úplně jiná písnička vyžadující silnější sestavu.  85tka mi přijde nejuniverzálnější z celé trojce. Přesto nejpočetněji jsou v mých úlovcích zastoupeny štiky a boleny. Stále velmi dobře funguje i na okouny – kde se výrazně zvětšil velikostní průměr. Často i okounům libí i velká 100ka ovšem k cílenému lovu už raději volím právě 85tku. Tato jak se říká zlatá střední cesta (velikost) se mi i nejsnadněji vodí. Z barev u mě vede Chat Gill Halo – okoun +  štika a Ghost Minnow – bolen, štika a velký okoun. 

Parametry:

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 85 mm
  • Váha: 9,7 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6X
  • Cena: 429 Kč / 16,49 Eur

KDE KOUPÍM PENCIL 85


Barva: ADA3081 Prism Shad
Barva: AJA3055 Chart Gill Halo
Barva: GEA3006 Ghost Minnow
Barva: ACC3008 Neo Pearl
Barva: ADA3058 Prism Gill