Realis Pencil 85

Realis Pencil 85

Revoluční povrchový Pencil, který přináší spoustu zábavy a skvělých zážitků

Realistická tužka 85

Wobler DUO Realis Pencil 85 je jeden z nejzábavnějších woblerů, které máme v nabídce. Zábavu samozřejmě přináší již samotný lov na povrchové nástrahy. Pokud však máte navíc wobler, který se snadno ovládá, má skvělé letové vlastnosti, inovativní systém „double knock“ a navíc tu správnou barva pro Váš oblíbený revír nebudete chtít od vody odejít. Délka 85 mm je všestranná velikost pro boleny, štiky a velké okouny. Z nějakého důvodu se však pencily této velikosti občas také líbí trofejním tloušťům, kteří paradoxně preferují především výrazné barvy.

Double knock rattle system

Realistická tužka 85

Tento systém je zcela originální a dělám z Pencilu 85 od DUO tak skvělý wobler. Koncept zátěže je zcela odlišný od jiných modelů. Hlavní zátěž v podobě velké kuličky je napevno usazena v zadní části wobleru, nikoliv jeho středu. Díky tomu při zastavení zaujme woblery téměř vertikální polohu. Dravec tak „vidí“ a útočí na větší část wobleru, což zvyšuje pravděpodobnost úspěšného záseku.
Druhá pohyblivá kulička je také usazena v zadní části wobleru a vyvolává zvukový i vibrační efekt. Vibrační efekt nastává při pohybu wobleru ze strany na stranu. Jedná se o málo slyšitelný zvuk, který však dodává vibrace celému wobleru. Zvukový efekt nastává nárazem pohyblivé zátěže do pevné. Síla zvuku je závislá na síle trhnutí woblerem při vedení ve stylu „walk the dog“.

Další předností tohoto revolučního systému umístění zátěže spočívá v dosažení delších náhozů při srovnatelné váze jiných pencilů a také větší stabilita wobleru a přesnost hodů při bočním větru.

Jak vodit Realis Pencil 85:

Realistická tužka 85

Styl „walk the dog“

Pencily obecně dosahují nejlepších výsledků při tomto stylu vedení. Vedení spočívá v neustálém poškubávání špičkou prutu v délce kolem 10-20 cm. U této technicky je důležité zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Styl ,, slow walk the dog “

Pokud cílíte na velké opatrné ryby doporučujeme vedení více zpomalit, kdy mezi jednotlivými trhnutími necháte krátkou pauzu. Zároveň se lehce prodlouží délka trhnutí na cca 25-30 cm (jedná se o přibližný údaj). Toto vedení se mimo řádně osvědčilo při lovu štik a tloušťů.

Naše zkušenosti (Ondra):

Větší velikost oproti menších 65tce  díky skoro 2x větší váze lítá opravdu daleko. Pokud potřebuji pod jezem na Labi hodit opravdu daleko neznám lepší volbu…snad jen spybait. Velikost 85 se mi osvědčila hlavně na štiky a boleny. Tloušťů už chytám poměrně málo, ale výrazně přibylo právě štik a zvednul se i průměr. Do švédska bude tahle velikost také to pravé. Zároveň  mi přijde, že je i trochu jednodušší na vedení než menší 65tka.

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 85 mm
  • Váha: 9,7 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6X
  • Cena: 434 Kč / 16,38 Eur

KDE KOUPIT


Realis-Pencil-85
Barva: Neon Tiger ACC3113
Realis-Pencil-85
Barva: Neo Pearl ACC3008
Realis-Pencil-85
Barva: Prism Shad ADA3081
Realis-Pencil-85
Barva: Half Mirror Ayu GEA3006
Realis-Pencil-85-Chart-Gill-Halo
Barva: Chart Gill Halo AJA3050
Realis-Pencil-85
Barva: Half Mirrror Ayu DRA3050