Realis Pencil 65

Realis Pencil 65

Menší verze povrchového Pencilu, který přináší ještě více zábavy v kompaktnějším balení

Realistická tužka 85

Wobler Realis Pencil 65 je menší bráška univerzální ho Pencilu Realis Pencil 85. Zábavu samozřejmě přináší již samotný lov na povrchové nástrahy. Pokud však máte  wobler, který se snadno ovládá, má skvělé letové vlastnosti, inovativní systém „double knock“ a navíc tu správnou barva, nebudete chtít od vody odejít! Délka 65 mm přináší ještě více záběrů. V úlovcích se začínají objevovat více tloušti a okouni. Samozřejmě stále budou  cílovou rybou i boleni a štiky, ovšem díky menší velikosti často útočí i mladší jedinci a tak přibývá záběrů, na úkor průměrné délky úlovků.

Double knock rattle system

Realistická tužka 85

Tento originální systém je jedna z ingrediencí, které dělají z Pencilu 65  tak skvělý wobler. Koncept zátěže je zcela odlišný od jiných modelů. Hlavní zátěž v podobě velké kuličky je napevno usazena v zadní části wobleru, nikoliv jeho středu. Díky tomu při zastavení zaujme woblery téměř vertikální polohu. Dravec tak „vidí“ a útočí na větší část wobleru, což zvyšuje pravděpodobnost proměněného záběru.
Druhá pohyblivá kulička je také usazena v zadní části wobleru a vyvolává zvukový i vibrační efekt. Vibrační efekt nastává při pohybu wobleru ze strany na stranu. Jedná se o málo slyšitelný zvuk, který však dodává vibrace celému wobleru. Zvukový efekt nastává nárazem pohyblivé zátěže do pevné. Síla zvuku je závislá na síle trhnutí woblerem při vedení ve stylu „walk the dog“.

Další předností tohoto revolučního systému umístění zátěže spočívá v dosažení delších náhozů při srovnatelné váze jiných pencilů a také větší stabilita wobleru a přesnost hodů při bočním větru.

Jak vodit Realis Pencil 65:

Realistická tužka 85

Styl „walk the dog“

Pencily obecně dosahují nejlepších výsledků při tomto stylu vedení. Vedení spočívá v neustálém poškubávání špičkou prutu v délce kolem 10-20 cm. U této technicky je důležité zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Styl ,, slow walk the dog “

Pokud cílíte na velké opatrné ryby doporučujeme vedení více zpomalit, kdy mezi jednotlivými trhnutími necháte krátkou pauzu. Zároveň se lehce prodlouží délka trhnutí na cca 25-30 cm (jedná se o přibližný údaj). Toto vedení se mimo řádně osvědčilo při lovu štik a tloušťů.

Naše zkušenosti (Ondra):

Realis Pencil 65 je z mých zkušeností ideální pro horké (jinak marné) dny. Pokud ostatní nástrahy selhávají s pencilem, dokážu většinou udělat alespoň nějakou tu rybu. Velikostní průměr není zázračný, ale kromě sumce a candáta jsem na něj ulovil snad vše. Okouny, tlouště, jeseny, štiky, boleny. Cokoliv žere rybičky, bude žrát i Pencil. 🙂

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 65 mm
  • Váha: 5,5 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6
  • Cena: 424 Kč / 15,95 Eur

KDE KOUPIT


Barva: Prism Shad ADA3093
Barva: Komochi Wakasagi DSH3061
Realis-Pencil-85
Barva: Neon Tiger ACC3113
Realis-Pencil-85
Barva: Neo Pearl ACC3008
Realis-Pencil-85
Barva: Prism Shad ADA3081
Realis-Pencil-85
Barva: Half Mirror Ayu GEA3006

Realis-Pencil-85-Chart-Gill-Halo
Barva: Chart Gill Halo AJA3050