Realis Pencil 65

Pencil 65 – ideální povrchový wobler v kombinaci s lehkým vybavením

Pencil 65 je nejmenší z tří dostupných velikosti. Větší Pencil 85 a Pencil 100 jsou ideální pro střední přívlač. Pokud však k vodě jdete s lehčím vybavením je nejmenší velikost 65 mm ideální parťák. Pencil 65 se nejlépe vodí právě v kombinaci s lehčím vybavením. Je určen především k velkému množství záběrů a širokou druhovou pestrost. Samozřejmě i na něj lze ulovit (a již byly uloveni) boleny 80+, okouny 40+ nebo tlouště přes půl metru. Kromě typických dravců je často atakují i tloušti, jeseni, občas i bílá ryba a v úlovcích se objevilo i několik pstruhů. Nejčastěji se však v úlovcích objevují okouni, tloušti a boleni.

Vyrobit takto malý, přesto 100% funkční pencil není zrovna jednoduché. Proto byla v pencilu 65 použitá jiná konstrukce než u větších velikosti. Nejmenší velikost má dvě pohyblivé kuličky místo jedné pevné a druhé pohyblivé.  Zvuk, který pencil při pohybu vydává není tak ostrý, jako u větších kolegů.  Skvělé nahazovací vlastnosti ovšem zůstaly zachovány. Je to přeci jen jedna z klíčových vlastností povrchových nástrah.

Jak vodit Realis Pencil 65:

Styl „walk the dog“

Roky osvědčená klasika, která prostě funguje. Kontinuální poškubávání špičkou prutu v délce kolem 10-20 cm. U této technicky je důležité zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!

Styl ,, slow walk the dog “

Technika, která má na svém kontě nejvíc velkých okounů. Vedení je prakticky identické. Rytmus je však pomalejší a zároveň se prodlužuje délka trhnutí na cca 25-30 cm. Naprosto klíčové je při vedení dělat pravidelně dlouhé pauzy – klidně i 4-5 sekund. Právě během pauzy často přichází útok od okounů, kteří nástrahu zatím jen sledovali.

Naše zkušenosti (Ondra): Tak určitě je to hlavně zábavný wobler!  Nejmenší velikost z rodiny pencilů zabírá v mé krabičce nejvíc místa. 😀 65tka je asi nejnáročnější na vedení. Nejlepší je kombinovat jí s lehčí výbavou – prut o vrhačce cca 10-20g. Slabší šňůra a návazec ze slabšího FC případně nějaké měkké lanko hodně usnadní vedení.  Odměnou je neskutečné množství záběrů, navíc když už ho „trefí“ lepší bolen nebo velký tloušť je to s lehčím vybavení o to větší zábava. Kromě prakticky všech dravců, na něj útočí i jesení a jesen 40+ na vláčku už je slušný úlovek. Z barev je pro mě bezkonkurenční Prism Smelt a poté Ghost Minnow.

Specifikace:

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 65 mm
  • Váha: 5,5 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 6
  • Cena: 399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM PENCIL 65


Barva: ADA3093 Prism Smelt
Barva: DSH3061 Komochi Wakasagi
Barva: GEA3006 Ghost Minnow
Barva: AJA3055 Chart Gill Halo
Barva: ADA3081 Prism Shad
Barva: ACC3008 Neo Pearl
Barva: ADA3058 Prism Gill