Realis Pencil 100

Nový Pencil 100 mm – myslete ve velkém!

pencil 100

Po obrovském úspěchu modelů Pencil 65 a Pencil 85 jsme do nabídky zařadili i větší model ve velikosti 100 mm.  Důvodem byl vzrůstající zájem o „štikový speciál“ a také potřeba házet opravdu daleko, kde samozřejmě stojí největší boleni! 🙂 Pencil 100 se svými 14,3 gramy, aerodynamickým tvarem a systémem závaží v zadní části posouvají hranici Vašich náhozů o několik metrů dál! Pokud sladíte celou sestavu doporučujeme na menších tocích nahazovat poprvé raději až za světla. Náhozy přes 70 metrů nejsou výjimkou!

Pencil 100 Neo Pearl

Z 12 barevných kombinací, které jsou v oficiální  nabídce jsme vybrali pět, které nám přinesly největší úspěchy v Čechách a na Slovensku. V nabídce tak nechybí přírodní bolenové barvy Ghost Minnow a Prism Gill, štikovou klasikou je bílý Neo Pearl, univerzální evergreen Mat Tiger a černý kůň Neon Tiger.

Jak Pencil 100 vodit:

Vedení velkého pencilu je stejné jako u menších verzí. V podstatě se používají dvě základní techniky: Technika „walk the dog“ ..Vedení spočívá v neustálém poškubávání špičkou prutu v délce kolem 10-20 cm. U této technicky je důležité zachování stejné délky trhnutí v kombinaci s neustálím namotáváním. Vyžaduje to trochu cviku, ale výsledky rozhodně stojí za to!  U bolenů se nám osvědčilo co co nejrychlejší přitahování. Štiky a okouni preferují naopak pomalejší vedení. ,, slow walk the dog “. Vedení je v podstatě identické jako předchozí pouze pomalejší. Zároveň je důležité pravidelně wobler zcela zastavit na 2-5 vteřin. Při zastavení se pencilu začne odzadu potápět s pod vodou se ocitne velká část jeho těla.  To je největší rozdíl od konkurenčních modelů a zvyšuje důležitost volby správné barvy. Dravci často útočí při tomto zastavení a hlavička je tak často jakýsi „splávek“, jen se potopit.

Naše zkušenosti:

Stovkový pencil je už slušný kus wobleru a na to je potřeba myslet. Běžně je osazuji na fástové 30g pruty, aby „twitch“, kterým jej vedu měl potřebnou razanci i na velkou vzdálenost. Právě náhozy na velkou vzdálenost jsou hlavní důvod proč ho mám tak rád. Na Labi pod jezy často potřebuji házet hodně daleko a k tomu je stovka doslova dělaná. Cílová ryba je tak především bolen. Rozhodně však nechybí v mých štikových krabičkách. Barva Mat Tiger a randál, který pencil dělá je občas brutální kombinace. Navíc se mírně zvětšila velikost lovených štik, což rozhodně kvituji. Pokud bych měl vyzdvihnout nějakou barvu, pak v případě bolena – je to Prism Gill a u štik jednoznačně Mat Tiger. Ten se líbí i okounům. …a pokud na 100tku zaútočí okoun, můžete si být jisti, že pod 30 mít nebude! Ondra

Specifikace:

  •  Typ: Floating (Plovoucí)
  • Délka: 100 mm
  • Váha: 14,3 g
  • Ponor: 0-0 m
  • Velikost trojháčku: #5
  • Cena : 449 Kč / 17,49 Eur

KDE KOUPÍM PENCIL 100


Pencil 100 GEA3006 Ghost Minnow
Barva: GEA3006 Ghost Minnow
Pencil 100 ACC3059 mat Tiger
Barva: ACC3059 Mat Tiger
Pencil 100 ADA3058 Prism Gill
Barva: ADA3058 Prism Gill
Pencil-100-CC3113-Neon-Tiger
Barva: CC3113 Neon Tiger
Pencil_100_ACC3008_NEO_PEARL
Barva: ACC3008 Neo Pearl