Realis Koshinmushi

Propracovaná a originální cikáda Koshinmushi pro spoustu letní zábavy 

Cikády zažívají v poslední době velký boom a není se čemu divit. V Evropě tento typ nástrah dosud nebyl příliš známý a o to lepší výsledky přináší! Největších úspěchů s Koshinmushi dostáhnete v letních měsících, kdy ryby na hladinové nástrahy reagují nejlépe.

Jiný pohled = jiné barvy

při lovu na hladinové nástrahy je třeba si uvědomit, že dravci vidí wobler nejčastěji zespodu směrem k obloze. Proto jsme se při výběru barev soustředili primárně na tento kontrast. V nabídce tak naleznete černou Aburazemi, která se skvěle hodí pro lovu za jasných slunečních dní. Pokud je zataženo je dobré zvolit světlé bříško Frogster flye nebo Honey bugu. Hnědá (Beetle) a zelená barva (Kinkame) jsou univerzální barvy pro většinu situací.

Vytvoř si originál!

Inženýři z DUO vždy hledají způsob, jak ještě vylepšit již téměř dokonalé věci a Koshinmushi je tak přímo mistrovské dílo! Koshinmushi je vlastně takové lego, kterou si lze upravit podle vlastních potřeb. Středové očko, do kterého je upevněn trojháček funguje jako šroub. Celé Koshinmushi je tak rozebíratelné a díky tomu lze kombinovat různě barevné části mezi sebou. Například na zelený Frogster fly můžete dát černé bříško z Aburazemi. Vyměnit lze i gumové třásně za jiné materiály – což však nedoporučujeme, protože nožičky jsou ze speciálního materiálu, který vysílá vibrace při tažení.

Děláme věci jinak – jednoduše

Výrobci své cikády často zbytečně komplikují a přidávají do nich různé pohyblivé části, které mají tendenci se porouchat. V DUU se zaměřili na samotný základ – materiál nástrahy. Místo pohyblivých křídel jsou u Koshinmushi křidélka pevná a vyrobená z jednoho kusu. Použit byl speciální materiál Elastomer, který je měkký, ale zároveň pevný a odolný. Samotné tělo je vyrobené z odolné plastové směsi.  Fantastické barevné kombinace se speciální úpravou jsou dílem pana Aiby, které ve svém oboru patří k absolutní špičce.

Jak Realis Koshinmushi vodit: 

Vedení cikád je v podstatě jednoduché a vodí se velmi podobně jako plouvoucí Spinbaity. Základem je kontinuální přitahování střední rychlostí, kdy se wobler díky speciálnímu tvaru křídel se wobler kolíbá ze strany na stranu a dává o sobě hodně hlasitě vědět. Pohyb připomíná topící se hmyz nebo netopýra. Toto klasické vedení je dobré občas proložit pauzou a velmi jemným pocukáváním dráždit dravce k útoku. S trochou cviku se dá naučit jemný pohyb, kdy od nástrahy jdou pouze malé vlnky, přestože se nástraha prakticky nehýbe. Tento jemný pohyb je často nejúčinnější především na velké tlouště, kdy sbírají hmyz z hladiny.

Naše Zkušenosti (Ondra):

Cikády mě bavili od chvíle, kdy jsem je poprvé uviděl. Vyzkoušel jsem několik výrobců, ale většinou to bylo zklamání v podobě tragického chodu. Stejně tragické byly i výsledky. Když se mi poprvé dostalo Koshinmushi ruky, byl jsem již opatrný s předčasnou radostí. Po prvních hodech jsem však věděl, že jsem našel cikádu, která se líbí mě i rybám! Ano, je dražší než konkurence, ale na druhou stranu opravdu funguje a přece jen povrchovky netrháte tak často jako klasické woblery. Takže proč ho nevyzkoušet?! 🙂

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 30 mm
  • Váha: 3,1 g
  • Ponor: 0 m
  • Velikost trojháčku: 12
  • Cena:  399 Kč / 14,99 Eur

KDE KOUPÍM KOSHINMUSHI


Koshinmushi_Honey_bug
Barva: Honey Bug ACC3266
DUO SHINMUSHI
Barva: Frogster Fly CCC3265
Barva: Aburazemi ACC3204
Barva: Beetle CCC3219
Barva: Kinkame CCC3218