Realis Crank M65 11A

Realis Crank M65 11A

Pět let vývoje stálo za vznikem dokonalého wobleru Realis Crank

Reali Crank M65 11A

Modely crankového typu jsou mezi rybáři velmi oblíbené díky své všestrannosti. Je to jeden z mala typů woblerů, na který velmi dobře reagují candáti. Velmi oblíbeny je také u ,,sumco-vláčkařů“ a lovců velkých okounů.

Cranky však obvykle mají i své neduhy. Obvykle se využívají k lovu v blízkosti dna a mnoho modelů trpí na mechanické poškození ať už lopatky nebo barvy. Naprosto zásadní problém však bývá ztráta vyváženosti při nárazu o překážku, kdy wobler ztrácí chod a má tendenci se přetáčet, případně i zamotat. Všechny tyto problémy byly u modelu Cranku M65 11A díky pěti letům vývoje odstraněny. Dlouhé životnosti wobleru jsme dosáhli přepracovaným designem, který úspěšně odolává mechanickému poškození.

Reali Crank M65 11A

Problém se ztrátou vyváženosti při nárazu do překážky DUO vyřešilo hned několika zlepšeními. Prvním byl upravený tvar lopatky. Díky ní se wobler od překážky „neodrazí“, ale obepluje ji při zachování akce i hloubky ponoru.  Zachování stability pomáhá si systém vyvážení v podobě tří velkých kuliček, které po nárazu umožní wobleru vrátit se do optimální polohy.

„sound systém“

U cranků je zvukový projev wobleru velké téma a často rozlišuje průměrné woblery od těch skvělých. U modelu DUO Realis Crank M65 11A byla použita tzv. Ozvučnice. Ta spočívá v obklopení největší ocelové kuličky ocelovými děrovanými pláty. Díky různé frekvenci materiálu kuličky i ozvučnice vydává crank dvě různé (nikoliv duplicitní) zvukové frekvence. Díky tomu může být tento crank účinný i v místech, kde již dravci na zvukové woblery nereagovali.

Reali Crank M65 11A

Odolnost jako základní předpoklad

U modelu Realis Crank bylo také dbáno na zvýšení odolnosti wobleru. Konstruktéři DUO si jsou vědomi, že cranky vzhledem k častým nárazům do překážek a útoku velkých dravců – našich podmínkách především sumců musí být cranky odolnější. Toho bylo docíleno použitím systémem přepážek a pevné zátěže. Tím sice narůstá technická náročnost zpracování wobleru (a tím i cena), ale díky tomu můžeme garantovat maximální možnou odolnost. Samozřejmostí pak bylo použití nejpevnějších trojháčků, abyste zbytečně neztratili svůj životní úlovek.

Barvy s rozumem

Reali Crank M65 11A

Na základě našich zkušeností jsme ze široké palety DUO vybrali šest barev, které přináší nejlepší výsledky. V nabídce tak nechybí naše candátové stálice v podobě Citrus Shad a Red Tiger, které pod UV světlem doslova září, ale také přírodní barvy do čistých vod v podobě American Shad a Prism Gill. Samozřejmě nesmí chybět univerzální Neo Pearl a náš černý kůň Pumpkin Craw.

Jak Realis Crank M65 11A vodit:

Trolling – Technika trolování je celkem jednoduchá a není třeba ji nijak zvlášť představovat. Pouze doplníme, že mírně lepších výsledků jsme dosáhli při pomalejších rychlostech trolingu kolem 3 km/h.

Realis Crank M65 11A

Klasická přívlač – cranky jsou na vedení velmi jednoduché. Pravidelně se nám nejvíce osvědčilo klasické přitahování bez výraznějších změn. Pokud lovíte na velmi prochytávaných vodách doporučujeme u přitahování občasnou pauzu a změnu rychlosti přitahování. Případné doplnění krátkým trhnutím.

 

  • Typ: floating (plovoucí)
  • Délka: 65 mm
  • Váha: 16 g
  • Ponor: 2,5 – 3,5 m
  • Velikost trojháčku: 4X
  • Cena: 419,-/ 16,75 Eur

KDE KOUPIT


 

Realis Crank M65 11A
barva: Pumpkin Craw ACC3192
Realis Crank M65 11A
barva: Red Tiger CCC3069
Realis Crank M65 11A
barva: American Shad ACC3083
Realis Crank M65 11A
barva: Neo Pearl ACC3018
Realis Crank M65 11A
barva: Prism Gill ADA3058
Realis Crank M65 11A
barva: Citrus Shad CCC3180