Jan „JohnnY“ Kříž

Jan Kříž JohnnY

Věk: 37

Jak dlouho rybařím: Chytám od dětství, první prut jsem držel v ruce asi v pěti letech a paradoxně mi ho půjčila moje kamarádka, takže můžu říci, že mě k tomu přivedla žena. 🙂 S přívlačí jsem začal asi o dva roky později a aktuálně s přívlačovým prutem trávím většinu volného času.

Jan Kříž JohnnY

Zaměstnání: : aktuálně E-shop Administrátor, jinak jsem IT technik a příležitostný Grafik.

Facebook: https://www.facebook.com/rucnicek.cross

Oblíbená nástraha: Jednoznačně  Vibration 68 G-FIX – barva CCC3069 Red Tiger. Dá se využít při různých situacích a způsobech vedení. Rychle u hladiny je to nečekaně magnet na boleny, dole u dna vedeno pomalejším jig stylem je to velká zbraň na candáty a okouny. Z jiných značek chytám gumy Keitech, Fox Rage a Westin.

Jan Kříž JohnnY

Vlasec nebo šňůra: Šňůra v jakékoli situaci, vlasec pouze a jedině při chytání rotaček kvůli kroucení, ale to už takřka nechytám.

Flourocarbon vs. Hardmono vs. Ocel: FC skoro vždy, jen při cíleném lovu větších štik se mi to již několikrát vymstilo, takže v tomto případě vždy nějaké kovové lanko !!!

Oblíbená sestava: Jednoduchá odpověď – Major Carft – N-One AJI 0,8-12 gr, DAIWA Caldia LT 2000S a Šňůra WFT First.

Oblíbený dravec: V pořadí dle oblíbenosti: Candát, Okoun, Pstruh, Štika, Sumec, Bolen a poslední dobou dost často tahám dravé kapry. 😀

Nejčastěji chytám stylem: Slow Jigging, twitching, ultra speed spinning (bolenovačka).

Oblíbený revír (CZ): Orlík, Dalešice, Seč, Pařížov, Doubrava, Rokytka a Vltava.

Oblíbený revír (zahraničí): Líbilo se mi v Itáli na Lago Inferriore, ale sen je Zéland, Kanada nebo Laponsko.

Ryba, které si nejvíce vážím: Zatím mi nejvíc asi v hlavě utkvěla Viza, měla kolem 170 cm. Sebrala mi gumu ze dna a kopla jako candát, než jsem zjistil, že je to Viza měl jsem právě za to, že táhnu životní Céčko. 🙁

Rybářské motto: Co můžeš, to pusť a ono se ti to vrátí.