Realis Jerkbait 85SP

Řeka, přehrada nebo jezero, se jerkbaitem 85SP nebudete mít nikdy zero!

jerkbait_85SP

Nejmenší a nejnovější přírůstek do rodiny jerkbaitů je Realis Jerkbait 85SP. Jak již název napovídá má délku 85 mm a váhu 8 gramů.  Univerzální velikost, se kterou lze ulovit všechny naše dravce.  Oproti větším sourozencům Jerkbait 100SP a Jerkbait 120SP Pike Limited je průměrná velikost sice o trochu menší, ovšem výrazně větší je druhová pestrost úlovků. Jerkbait 85SP se nám nejvíce osvědčil na menších a středních řekách. Dokáže však překvapit i na velkých přehradách, kde dokáže být opravdovým postrachem velkých okounů!

wobler-duo-jerkbait-85sp

Tvar těla byl navržen s ohledem na kompaktnost a efektivitu. Díky tomu dokáže wobler při pauze zastavit prakticky okamžitě. Tato vlastnost je velmi žádoucí při twitchování. Nízko posazené těžiště zajišťuje vysokou stabilitu při vedení v silnějších proudech například pod jezy, kde se osvědčil při lovu bolenů. Wobler Jerkbait 85SP má stejně jako celá série vysoké a ploché boky, které lákají dravce z větší vzdálenosti díky jasnějším odleskům.

V letních měsících při agresivním twitchování dokáže být jako jeden z mála účinný při lovu neaktivních okounů na stojatých vodách a přehradách – především pak bara Komochi Wakasagi. Klasické štikové barvy Mat Tiger a Neo Pearl zas přináší velké množství záběrů. Nová Barva Dragon Fruit  Tiger se mimořádně osvědčila při lovu candátů na menších řekách a trochu překvapivě se líbí i tloušťům. Jerkbait 85SP je tak opravdu univerzální wobler, kdy si z nabídky vybere opravdu každý vhodnou kombinaci pro svůj oblíbený revír.

Jak Realis Jerkbait 85SP vodit:

Jerkbait 85SP neo pearl

  1. klasické Twitchování – série 2-5 krátkých agresivních trhnutí špičkou prutu s delší cca 2-4 sekundovou pauzou. Toto vedení se mimořádně osvědčilo v letních měsících na okouny. Klíčová byla právě dlouhá pauza, během které přicházela většina záběrů. Při cíleném lovu štik v těsně po zahájení nebo naopak od září je možné pauzu zkrátit na 1-3 sekundy.
  2. Vedení delšími přískoky – Série 0,5-1 m dlouhých přískoků střední rychlostí s krátkou pauzou. Občas je dobré „rozbít“ toto vedení 1-2 agresivními přískoky, které mohou být spouštěč záběrů. Tato technika se nám nejvíc osvědčila na candáty a v podzimních měsících na štiky.
  3. Rychlé kontinuální přitahování – toto vedení je jedním z klasických bolenových technik, které funguje již dlouhá léta. Občas není na škodu wobler na sekundu zastavit a poté opět nastartovat.

Jerkbait 85SP

Naše zkušenosti (Ondra): Vzhledem k tomu, že zbožňuju  větší velikost  Jerkbait 100SP bylo jasné, že z 85tky budu nadšený. Konečně jsem našel naprosto ideální wobler na řeky typu Jizera, Berounka a Sázava, kde může být klasická 100ka občas velká. Pokud si chci hlavně zachytat a neřeším moc velikost ryb je Jerkbait 85SP jasná volba! Vodit ho lze i s lehčím vybavením díky nižší váze i odporu. Chytám s ním od okounů, přes tlouště, boleny, štiky a občas se splete i nějaký ten candátek. Velikost ryb je taková typická česká, žádného obra zatím na něj nemám (pokud nepočítám okouny 40+), ale počet záběrů mi to plně vynahrazuje. Z barev mě nejvíc baví klasický Mat Tiger a naopak trochu překvapivě Komochi Wakasagi.

Specifikace:

  • Typ: suspending (vznášivý)
  • Délka: 85 mm
  • Váha: 8 g
  • Ponor: 1,3-1,8 m
  • Velikost trojháčku: 6X
  • Cena: 439,-/ 16,79 Eur

KDE KOUPÍM JERKBAIT 85SP


wobler-duo-jerkbait-85sp-mattiger
Barva:Mat Tiger ACC3058
wobler-duo-realis-jerkbait-85sp-komochi-wakasagi
Barva: Komochi Wakasagi DSH3061
Wobler_realis_jerkbait_85sp_prism_gill_ADA3058
Barva: Prism Gill ADA3058
Jerkbait_DUO_85SP
Barva: Neo Pearl ACC3008
Wobler_DUO_Jerkbait_85SP_Ghost_minnow
Barva: Ghost Minnow DEA3006
Reali-jerkbait-85SP
Barva: River Bait GPA4009
wobler-duo-realis-jerkbait-85sp-85mm-8g-3-13in-14oz-acc3338-dragon-fruit-tiger-bd
Barva: Dragon Fruit Tiger ACC3338