Crank 50SSR Kabuki

Mělce potápivý Crank 50SSR Kabuki – perfektní alternativa k povrchovým nástrahám

crank 50 SSR Kabuki

Woblery crankového typu patří k nejoblíbenějším woblerům. Není se čemu divit – snadné vedení a vysoká účinnost jsou základní předpoklady dobrého wobleru.  DUO jich nabízí hned dva – Crank M65 11A a malý Midroller 40F   Crank Kabuki tuto dvojici skvěle doplňuje! Potápivost pouhých 0,3 m z něj dělá skvělou alternativu k povrchovému popperu 64  a Pencilu 65.

Crank Kabuki 50 SSR

Především velcí a zkušení dravci, kteří mají s povrchovými nástrahami už zkušenosti, často woblery pouze sledují, ale neútočí. V tomto případě je čas do karabinky připnout KABUKI. Váha 8,4 g umožňuje nahazovat opravdu daleko do míst, kde dravci často stojí. Agresivní kmitavý chod těsně pod hladinou pak zajistí záběr. :)Při velmi rychlém vedení se crank potápí do 30 cm. Pokud však rychlost zpomalíte, lze s trochu cviku držet wobler těsně pod hladinou. Díky hranaté a téměř kolmé lopatce bude wobler pracovat i při opravdu pomalém vedení.

Jak Crank 50 SSR Kabuki vodit:

Crank Kabuki 50SSR LV Shad

Kabuki je na vedení opravdu vděčný wobler. Nám se nejvíce osvědčila varianta pomalého přitahování se zvednutou špičkou, kdy wobler prakticky „řeže“ hladinu. Toto vedení slavilo úspěch prakticky u všech dravců. Díky agresivnímu chodu, silným vibracím a vytváření „vlnky“ na hladině vytváří velmi dobrý vizuální efekt. Ideální je také myslet na kontrast s oblohou – zataženo=světlé barvy, slunečno=tmavší barvy. Druhou variantou je pak rychlejší přitahování s občasnou pauzou. To nejvíc ocenili především bolení. Výrazně také stoupnul velikostní průměr! Díky tomu, že Kabuki pracuje těsně pod hladinou je skvělou alternativou k povrchovkám, které větší dravci už často znají.

Naše Zkušenosti:

Crank Kabuki 50 SSR

V roce 2020 jsme Kabuki „testovali“ na našich vodách. Výsledky byly víc než uspokojivé. Extrémně dlouhé náhozy, možnost přizpůsobení vedení podle podmínek a především úlovky, to byly pádné důvody k zařazení do nabídky! V úlovcích dominoval bolen – především barva LV Shad. Následoval tloušť, barvy LV Shad/Prism Gill a poté okoun spolu se štikou – tady jednoznačně dominovala barva Chart Gill Halo a poté Citrus Shad. Bolenům a tloušťům většinou vyhovuje rychlejší vedení. U tloušťů doplňujeme občasným zpomalením, aby wobler vystoupal k hladině. Štiky a okouni preferovali středně rychlé a pomalejší vedení, aby wobler dělal vlnky na hladině. Pokud při pomalejším vedení přišel záběr od tlouště, byla to většinou velká ryba.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 50 mm
  • Váha: 8,4 g
  • Ponor: 0-0,3 m
  • Velikost trojháčku: #8 + #7
  • Cena: 429,- / 16,19 Euro

KDE KOUPÍM CRANK KABUKI


KABUKI_50_ADA3058_Prism_Gill
Barva: ADA3058 Prism Gill
KABUKI SSR 50 ACC3303 Hazzard Chart
Barva: ACC3303 Hazzard Chart II
KABUKI_50_CCC3276_LV_Shad
Barva: CCC3276 LV Shad
kabuki chart gill halo
Barva: AJA3055 Chart Gill Halo
CRANK_KABUKI50_CCC3180-citrus-shad
Barva: CCC3180 Citrus Shad